مشاوره استارت آپ

مشاوره استارت آپ چیست؟

استارتاپ یا استارت آپ (Startup  ) بمعنای شرکت یا سازمان نوپا می‌باشد. استارتاپ کسب و کاری نوپا است که مبتنی برتکنولوژی و فن آوری اطلاعات روز دنیا بوجود آمده است. استارتاپ در واقع کسب و کاری است که در جریان آن یک ایده و طرح خام با تلاش و پیگیری مستمر یک گروه به تولید یک محصول و یک خدمت می‌انجامد و زمینه برای ارائه آن خدمات و محصولات فراهم می‌آید. ماهیت اصلی یک استارتاپ جستجوگری و اکتشاف چیزهایی است که برای توسعه کار و محصول مفید باشد.

با توجه باینکه تیم های استارتاپی بتوانند براحتی در میان رقبا خودنمایی کنند و با قدرت به رقابت بپردازند باید دانش و اطلاعات خود را بروز نگه دارند و بصورت اصولی در مورد کسب و کار خود آموزش ببینند و یادگیری خود را افزایش دهند و برای تحقق این اهداف حضور یک مشاوره استارتاپ در این میان بسیار لازم و ضروری می‌گردد.

مشاور استارتاپ کسی است که در حوزه کسب و کارهای استارتاپی تخصص داشته باشد و یا اینکه خودش تجربه و دانش در حوزه راه اندازی استارتاپ موفق یا شکست خورده کسب کرده باشد. یک مشاوره استارتاپ با دانستن موضوع اصلی کسب و کار نوپا که می‌تواند مبتنی بر تکنولوژی‌های نوین فناوری اطلاعات و کسب و کارهای نوپای خانگی، آینده نگر و ایجاد کننده تحول در بازار باشد به تیم یا شخص استارتاپ ارائه خدمات می‌کند.

مشاوره استارتاپ یا مشاوره کسب و کارهای نوین با یافتن راهکارهایی جهت تسهیل کردن راه به تیم استارتاپ کمک می کند تا ایراداتشان را برطرف سازند و در میان انتخاباتی که در زمینه های مختلف دارند بهترین راه و روش را انتخاب نمایند.

نکات طلایی مشاوره استارتاپ چیست؟

استارتاپ می‌تواند  شروع هر کسب و کار و‌ بیزنسی با هر اندازه ای باشد. نکات طلایی زیادی هستند که باید یک مشاور استارتاپ بداند تا بتواند بر روی تمام فعالیتها و‌دیدگاهها پیاده نماید تا کار با موفقیت به سرانجام برسد.

 • مهم ترین نکته برای مشاوره استارتاپ این است که به تمامی ارتباطات خریداران پاسخگو باشد. بسیاری از مشاوران قادر نیستند ارتباط برقرار کنند چرا که با برقراری ارتباط به هر نحوی که خریداران می‌پسندند شما را به موفقیت نزدیکتر می‌کند. ارتباط می‌تواند از طریق پیام های تلفنی، تماس های تلفنی و سایر شبکه های اجتماعی باشد.
 • جهت برآورده سازی نیاز کسب و کارها مول ها نو و جدید ارائه دهید. باید کلیه نیازهای خریداران و مشتریان را در هر نقطه ای از جهان هستند را شناسایی کنیم و سعی در برآورده سازی آنها نمایید‌
 • با مشخص کردن وظایف کارمندان و پرسنل در سازمان نیروی کار خود را با شرایط اقتصادی تطبیق دهید. شما باید با نقش های اجرایی آزاد از هر نوع تخصصی در کارتان استفاده نمایید.
 • از مدل های پر بازده برای بستن پروژه استفاده نمایید و بر روی خروجی های کمی و کیفی کسب و کار تمرکز نمایید.
 • مشاوره استارتاپ باید نام خود را به عناوینی همچون متخصص و کارشناس تغییر دهد چراکه در راستای انجام کار بهتر عناوینی از قبیل متخصص و کارشناس می‌توان اعتماد بیشتری از طرف کارفرمایان و مسئولان کسب و کار جلب نمود.
 • فعالیت در تمام سطوح اداری تأثیر بسیاری بر کار یک مشاوره استارتاپ می‌گذارد.
 • استارتاپ را با دید یک خریدار بنگریم نه به دید یک مشتری. معرفی با دید یک خریدار باعث می‌شود تا مدل های جدیدتری از کنترل و بررسی مشتریان بدست آورید.

جدیدترین روش های استارتاپ چیست؟

استارتاپ بعنوان یک سازمان موقت است که یک مدل کسب و کار تکرار پذیر و‌ مقیاس بندی شده را بعنوان هدف خود قرار می‌دهد. استارتاپ ها حول ایده های نوآورانه و خلاقانه بوجود می‌آیند و در واقع فرد یا افرادی با خوش فکری و فکرهای خلاقانه با طرح ایده های نو در جستجوی روشهایی برای کسب درآمد هستند و تولید محصولات و خدماتشان مبتنی بر آن ایده های نوین می‌باشد.

امروزه روش های کسب و کار جدیدی تحت عنوان استارتاپ بوجود آمده‌اند و بسیار موفق عمل کرده‌اند. در ایران چندین استارتاپ های موفق بوجود آمده اند و بخاطر قرار داشتن در مسیر درست موفقیت‌های زیادی را کسب نموده اند. استارتاپ هایی همچون دیجی کالا، اسنپ، کافه بازار، آپارات، تپسی، اسنپ فود، دیوارو… در ایران بسیار موفق عمل کرده‌اند.

هوش مصنوعی و‌ روباتها بعنوان کارگردان‌های اصلی آینده و فردای ما خواهند بود. بسیاری از شرکتهای سرمایه گذاری و سرمایه گذاران در زمینه های تکنولوژی با دقت زیادتری به صنعت فن آوری چشم امید دوخته‌اند و تمام ایده های نوین و‌ جدید در کسب و کار را می‌توانند  به واقعیت تبدیل کنند. انواع روش های جدید استارتاپ عبارتند از:

 • استارتاپ های تجارت الکترونیک، که یکی از بهترین روش ها برای شروع یک کسب و کار و تجارت است. مخصوصا در زمانی که افراد سرمایه کافی ندارند با انجام تجارت الکترونیکی می‌توانید استارتاپ معقولانه ای را راه اندازی کنید.
 • استارتاپ های هوش مصنوعی، ایده بکارگیری از ربات‌ها در زندگی امروزی بسیار مورد توجه قرار گرفته است و مسلما در آینده هم رشد چشم گیری خواهد داشت. مثلاً با استارتاپ های هوش مصنوعی می‌توان ربات های آموزش کودکان را ساخت و تولید کرد.
 • استارتاپ های فناوری مالی (فین تک)، شیوه انجام امور مالی در جهان تحول و‌چرخش بی سابقه ای را شروع کرده است که فناوری مالی قلب تپنده آن است. انجام کارهای نوآورانه و ارائه خدمات مالی در صنعت مالی و بانکداری تحول عظیمی ایجاد خواهد کرد.
 • استارتاپ های خدمات پزشکی، بهداشتی و آرایشی، صنعت بهداشت و درمان یکی از پر بازدیدترین عرصه های تجارت دنیا است. مردم بدلیل هزینه های بالای بهش درمان و بهداشت از تنوع خدمات بهداشتی و درمانی با قیمتهای مختلف استقبال میکنند و با ایجاد فروشگاه های اینترنتی و حتی ارائه مطالب و محتوای مشاوره ای با استقبال زیادی روبرو خواهد شد.
 • استارتاپ های حمل و نقل و سفر، صنعت حمل و نقل در جهان در حال تحول است. انتقال بار و‌جابه جایی کالا و انسانها به شیوه دیجیتال روز به روز با پیشرفت علم و تکنولوژی افزایش پیدا کرده است و نیاز روز افزون مردم به تاکسی ها و وسایل حمل و نقل بیشتر احساس می‌شود.
 • استارتاپ های اپلیکیشن‌های موبایل، باساخت اپلیکیشن‌های متنوع در زمینه های مختلف همچون آشپزی، دکوراسیون داخلی، همیار پلیس، گوش دادن به موسیقی، حمل و نقل عمومی، تناسب اندام و غیره بسیار مورد توجه قرار گرفته است و با ساخت نرم افزارهای کامپیوتری بر روی گوشی های هوشمند کسب و کار جدیدی میتوان ایجاد کرد.
 • استارتاپ های غذا و نوشیدنی، صنعت غذا روز به روز در حال پیشرفت و رشد می‌باشد. تمام مردم جهان علاقه شدیدی به بخش غذایی دارند و صدور درصد هیچ شکست و عدم موفقیتی در این نوع استارتاپ وجود ندارد. وقتی که دو فاکتور مواد اولیه و دستورالعمل آشپزی در کنار هم باشند آشپزی کردن آسان و جذاب می‌شود. استارتاپ بر اساس این ایده سایتهای خود را بهمین شکل طرح می‌کند و با ترکیب تکنولوژی در کارش به ایجاد کسب و کارهای جدیدی مانند پلتفرم ارسال غذا و نوشیدنی، فرمهای نظر سنجی مشتریان، رزرو غذا و رستوران و غیره می‌پردازد.
 • استارتاپ های آموزشی، آموزش یکی از قسمت‌های مهم جامعه است و تقویت و بهبود آن به پیشرفت جامعه کمک می‌کند. استارتاپ های آموزشی علاوه بر استفاده مفید از ظرفیتهای آموزشی درصدد ایجاد روش های جدیدی برآمده اند. با وجود وقت کم و کارهای اضافی و هزینه های بالا استارتاپ آموزشی می‌تواند  با ایجاد فضای مناسب برای استفاده از مهارتهای افراد به این دغدغه ها پایان دهد.
 • استارتاپ های لباس و مد، امروزه صنعت مد و پوشاک به سرعت در حال رشد است. استارتاپ ها با استفاده از فناوری و پیشرفت صنعت در لباس به روابط سنتی میان عرضه کنندگان لباس و‌مد با مشتریانشان پایان دهند و با وارد شدن به دنیای دیجیتال و تبلیغات در صفحات فیس بوک، اینستاگرام، شبکه های اجتماعی رابطه نزدیک و تنگاتنگی را بصورت دسترسی آسان فراهم آورند.

مشاوره استارتاپ

خدمات مشاوره استارتاپ چه مواردی است‌؟

مسئولان و مدیران استارتاپ ها باید بدانند برای رسیدن به موفقیت و حداقل برای اینکه از همان ابتدا و استارت کارت با شکست مواجه نشود نیازمند خدمات مشاوره و راهنمایی در زمینه کسب و کار و راه اندازی یک طرح درست برای راه اندازه استارتاپ می‌باشند. باید نقش یک مشاور استارتاپ را بویژه در شروع کار بسیار جدی گرفت و با نظارت و مشاوره های وی استارتاپ مورد نظرتان را راه اندازی نمایید. یک مشاور استارتاپ می‌تواند در زمینهای زیر به شما کمک کند تا ریسک اشتباهات شما کمتر شود و‌ از همان ابتدای کار با مشکلات کمتری روبرو شوید و موفقیت کسب نمایید. خدمات مشاور استارتاپ عبارتند از:

 • مشاور استارتاپ با ساخت یک مدل و طرح و چارچوب اصلی درست برای کسب و کار استارت کار را می‌زند.
 • مشاور برای رسیدن به اهداف باید نگرشی واقع بینانه داشته باشد.
 • تعیین اهداف کلی کسب و کار چه بصورت کوتاه مدت و‌ چه بصورت بلند مدت را برعهده دارد.
 • مشاور استارتاپ با انجام برنامه ریزیهای دقیق وظایف افراد را مشخص می‌نماید.
 • مشاور استارتاپ هزینه ها و سرمایه های لازم را برای راه اندازی برآورد می‌کند.
 • مشاور با طراحی های بازاریابی نیاز مشتریان و مخاطبان را بررسی می‌نماید.
 • مشاور استارتاپ با روش شفاف سازی و برطرف کردن ابهامات مراحل کار را آسان و‌مشخص می‌کند.
 • مشاور استارتاپ وظایف کارمندان را در سازمان و تیم مشخص می‌کند و نحوه درست مدیریت را بیان می دارد.
 • ایجاد کردن حس وفاداری مشتریان به برند و‌کار استارتاپ در پیشرفت کار بسیار مؤثر می‌باشد.
 • مشاور استارتاپ با بکارگیری ایده پردازی در زمینه های زمان، سرمایه، مکان و ارزیابی تمام بخش ها و فرآیندها خدمت رسانی می‌کند.
 • مشاور استارتاپ باید امکان قدرت پذیرش تغییرات را برای کارکنان فراهم آورد.
 • مشاور استارتاپ پایش و ارزیابی مستمر فرآیندها و انجام اصلاحات سریع و مستمر را باید انجام دهد.

مشاوره اجرایی قوی زمانی حاصل می‌گردد که اجرا و اراده قوی استارتاپ با کار خوب مشاور با هم کلید بخورد و تیم استارتاپ بصورت کاملا قوی و متخصص همراه با سرمایه گذاری مناسب و‌مدیریتی قوی در عرصه کسب و کار به بهترین شکل عمل کند. مشاوره استارتاپ باید راهنما و مربی باشد و تمام راهبردهای دقیق و درست یک استارتاپ را از قبل تهیه نماید و مرحله به مرحله اجرا نماید.

استارتاپ (Start Up  )

استارتاپ (Start Up  ) بمعنی یک ایده و پروژه خام می‌باشد که با کمک و پشتیبانی یک گروه به تولید یه محصول یا ارائه خدمات می‌پردازند و زمینه ‌هایی را برای فروش بهتر و بیشتر محصولات و‌ ارائه خدمات مهیا می‌سازند. استارتاپ یعنی پیمودن یک مسیر از صفر تا صد و اینکه در تمام مسیر مدام در حال آزمایش و خطا و پیاده سازی های اصولی باشید تا ببینید به اهداف مورد نظرتان می‌رسید یا نه؟ همچنین برای اطلاع رسانی دقیق و جامع خدمت شما متقتاضیان می‌توانیم بگوییم استارتاپ به مجموعه کوچک و نوپایی گفته می‌شود که می‌تواند از نظر مالی اقدام به فعالیت کند. استارتاپ ‌ها هم بصورت  شخصی و هم بصورت دسته جمعی  برای سازمان‌ها و شرکت‌ها با ایده و روش‌های جدیدی جهت رسیدن به بهره وری مناسب و بالا پدید آمده‌اند. یکی از روش های جدید و نوین مشاوره هم استفاده از مشاوره استارتاپ است که بوسیله آن بتوانید موفقیتتان را تضمین کنید.

مشاوره استارتاپ به کسی می‌گویند که بتواند تمامی جنبه های مربوط به یک سازمان را بررسی کند و آن سازمان و شرکت را رو به جلو‌ حرکت دهد. یک مشاوره استارتاپ باید بتواند در حوزه کلیه استارتاپ ها تخصص و دانش داشته باشد و از پیشرفت و راه اندازی استارتاپ ها یا شکستشان تجارب زیادی را کسب کرده باشد. ماهیت درونی مشاوره استارتاپ استفاده از روش آزمون و خطا و کشف و پیدا کردن است. در دنیای پر رقابت امروزی باید یک مشاوره استارتاپ بداند اگر سواد و علم نداشته باشد نمی‌تواند موفق شود و همیشه باید در حال یادگیری و‌ کسب تجارب باشد.

گروه مشاوران گندم برای اینکه شما متقاضیان محترم خیلی بهتر و صریح تر با واژه استارتاپ و مشاوره استارتاپ آشنا شوید به بیان یک مثال ساده می‌پردازد. فرض کنید شما با فراهم کردن سرمایه ای اندک یک آشپزخانه برای پخت غذاهای سنتی احداث می‌کنید و کم کم با بالابردن کیفیت غذاها و داشتن قیمت‌های مناسب رفته رفته مشتریان زیادی پیدا می‌کنید و احتیاج پیدا می‌کنید که نیروهای خود را افزایش دهید تا بتوانید پاسخگوی نیاز مشتریان خود باشید. پس می‌توان گفت شما یک کسب و کار با ایده ای قدیمی و سنتی راه اندازی کردید. حال فرض کنید شما با ایده پردازی های خلاقانه و نو با استفاده از دنیای مجازی و اتصال به اینترنت گردشگری مجازی را راه اندازی کرده اید. شما با همان نیروی ابتدایی و کم می‌توانید مخاطبین و گردشگران زیادی را جذب نمایید و هر روز فضای مجازی کارتان را گسترش دهید بدون آنکه نیاز باشد، افزایش نیروی کار داشته باشید پس شما یک استارتاپ ایجاد کرده‌اید و برای سهولت در انجام کارها و بهینه سازی تلاش‌هایتان و از بین بردن نقاط ضعف و افزایش سود آوری از مشاوره استارتاپ می‌توانید استفاده نمایید.

مشاوره راه اندازی استارتاپ

مشاوره راه اندازی استارتاپ

استارتاپ ها کسب و کارهای نوپا و جدیدی هستند که با الهام گرفتن از کسب و کارهای اینترنتی موفق با هدف تولید محصولات و‌خدمات باکیفیت و سطح بالا بجهت برآورده سازی نیازهای مبتدی تا نیازهای پیشرفته افراد جامعه بوجود آمده‌اند. اکثریت استارتاپ‌ها در هنگام راه‌اندازی با مشکلات و مسائل متعددی روبرو می‌شوند و به تنهایی قادر به حل آن‌ها نیستند. بهمین خاطر برای راه‌اندازی یک استارتاپ نیاز به یک مشاوره استارتاپ بسیار ضروری و کاربردی می‌باشد. همچنین از آنجایی که روز به روز با پیشرفت سریع علم و تکنولوژی راه اندازی یک استارتاپ نیازمند آموزش و بالا بردن آگاهی در مورد مفاهیم کسب و کارها دارد، جستجو و کشف تمام این موارد از عهده یک استارتاپ کار بر نمی‌آید و از این رو نیاز به مشاوره برای راه اندازی یک کسب و کار نو،  پر رنگ تر می‌شود.

کار اصلی و مهم یک مشاوره استارتاپ یافتن راهکارهایی مفید و اثر بخش برای توسعه کسب و کار و بهبود ارائه خدمات و محصولات می‌باشد. مشاوره استارتاپ همیشه برای سنجش بازار باید در حال تحقیق و پژوهش باشد تا بتواند رمز و رازهایی را که برای موفقیت در بازارهای امروزی لازم هست را کشف نماید. یک مشاوره استارتاپ یا مشاوره کسب و کار نوپا به مجموعه استارتاپی کمک می‌کند تا نقص‌ها و مشکلات خود را رفع نماید و همیشه بهترین گزینه را انتخاب نماید. با توجه باینکه استارتاپ‌ها آمیخته با تکنولوژی‌های جدید و فناوری‌های نوین هستند استعداد زیادی برای رشد و توسعه دارند و می‌توانند شامل هر نوع کسب و کار جدید و آینده نگری شوند ولی خب بعلت چالش‌های زیادی که در سر راه استارتاپ ها قرار می‌گیرد نیاز به مشاوره استارتاپ بسیار اهمیت پیدا می‌کند. راه اندازی و مدیریت استارتاپ‌ها با کسب و کارهای قدیمی بسیار متفاوت می‌باشد و یک مشاوره استارتاپ جهت راه اندازی استارتاپ باید همیشه اطلاعات و دانشش بروز باشد.

قبل از راه اندازی استارتاپ با یک سرمایه گذاری اندک محصول و خدمت خود را وارد بازار کنید و واکنش بازار و‌ مصرف کنندگان را ارزیابی کنید و شما برای راه اندازی استارتاپ نیازی به جا و مکان بزرگ و‌مجهزی ندارید و در یک اتاق کوچک هم میتوان کار استارتاپی را انجام داد. ولی باید نقش و حضور یک مشاوره استارتاپ را در راه اندازی کارتان جدی بگیرید چراکه با نظارت مشاوره استارتاپ اشتباهات کاهش پیدا می‌کنند و موفقیت شما تضمین می‌شود. بصورت کلی خدمات یک مشاوره راه اندازی استارتاپ عبارتنداز:

 • کارآفرینی و ایجاد کسب و کار در فضای مجازی
 • مشخص کردن و تعیین اهداف کلی استارتاپ
 • تعیین یک مدل درست در کسب و کار و رسیدن به اهداف دست یافتنی و واقعی
 • انجام برنامه ریزی دقیق
 • آموزش درست نحوه مدیریت استارتاپی
 • طراحی سایت و نرم افزارهای مخصوص تجارت و نصب اپلیکشن‌ها و کسب درآمد از اینترنت
 • مشاوره و آموزش انواع بازاریابی دیجیتالی و مجازی، ویدوئی، ویروسی و حضوری
 • انجام سئو بر روی سایت و بهینه سازی موتورهای جستجو کننده
 • بررسی نیاز و تحلیل مصرف کنندگان و کاربران نهایی

مشاوره حقوقی استارتاپ

مشاوره حقوقی استارتاپ

یکی از مهم ترین و بزرگترین مباحث و دغدغه‌ها در استارتاپ‌ها و کسب و کارهای جدید و نوپا مسائل قانونی و حقوقی می‌باشد. عدم تسلط صاحبان کسب و کارهای نوپا به مفاهیم و اصطلاحات حقوقی و قوانین مربوط به راه اندازی استارتاپ ها باعث بوجود آمدن چالش هایی در این نوع کسب و کارها شده است. اکثر افرادی که در یک تیم استارتاپی مشغول به کار و فعالیت می‌باشند در زمینه های فنی و نرم افزاری تخصص دارند و از مسائل حقوقی آگاهی و دانش کافی ندارند. اکثر صاحبان این کسب و کارها که افراد جوان هستند بدلیل درک نادرستی که دارند نمی‌توانند اهمیت و وجود یک مشاور یا کارشناس حقوقی مربوط به کسب و کارشان را درک کنند و بهمبن علت در مسیر راه با خطرات و‌ ریسک های زیادی روبرو می‌شوند در صورتیکه استفاده از یک کارشناس و‌ مشاور حقوقی مسلط و با تجربه در بالای سر کسب و کارتان ریسک‌ها و خطرات تجاری شما را کم می‌کنند و موفقیت شما را تضمین می‌‌نمایند.

کارشناس و مشاوره استارتاپ می‌تواند در تمام مراحل کسب و کار از همان ابتدای راه اندازی استارتاپ و طرح پردازی ایده تا رسیدن به نتیجه نهایی و ارائه محصولات و خدمات در کنار صاحبان کسب و کار‌های نوپا بماند و به آن‌ها مشاوره حقوقی دهد. در کشور ما ایران بعلت یکسری مسائل دینی و مقررات های اجتماعی که مربوط  به شرافت و حق و حقوق انسانها و مصرف کنندگان می‌شود باعث شده است که  کسب و کارهای استارتاپی هم نیازمند حمایت ارگان‌ها و سازمان‌های  دولتی باشند و هم نیازمند مشاورین حقوقی باشند  تا به مسائل و قوانین و مقررات اجتماعی هم واقف باشند و ممنوعیت‌های یک کسب و کار استارتاپی را بدانند و صاحبان کسب و کار را از آن‌ها مطلع کنند تا با موانع کمتری برخورد نمایند. خدمات مشاوره حقوقی استارتاپ عبارت است از:

مشاوره حقوقی استارتاپ با توجه به شناخت مسائل حقوقی در این مورد از ایده و طرح شما محافظت می‌نماید. شما صاحبان استارتاپ‌ها از همان ابتدای کار، هنگامی که ایده خود را مطرح می‌نمایید و قصد عملیاتی کردن آن را دارید ممکن است ایده شما را به سرقت ببرند و یا اینکه از روی آن کپی برداری شود.

 مشاوره حقوقی استارتاپ با توجه به مهارت و تخصصی که در زمینه قوانین سرمایه گذاری بر روی موضوعات مختلف دنیای تجارت را دارد می‌تواند تمام شرایط و مباحث مالی شما را شفاف سازی کند و هنگامی که سرمایه گذاری می‌کنید حافظ منافع مالی شما خواهد بود.

مشاوره حقوقی استارتاپ شما را در انتخاب نام دامنه مناسب و برند شرکت مشاوره می‌دهند و همچنین در مبحث ثبت برند و علامت تجاری به شما کمک می‌کنند.

مشاوره حقوقی استارتاپ با تعیین و تدوین موضوعات کسب و کار شما به تهیه اساسنامه های مربوطه می‌پردازد‌ و از منافع شما به خوبی حمایت می‌کند.

مشاوره حقوقی استارتاپ تنظیم قراردادهای استارتاپی مانند قرارداد مؤسسین و واگذاری سهام‌ها را انجام می‌دهد.

مشاوره حقوقی استارتاپی به اختلافاتی که میان مؤسسین و صاحبان کسب و کارها اتفاق می‌افتد رسیدگی می‌کند.

مشاوره حقوقی استارتاپ با ارائه راه کارهای زیرساختی و کاربردی آینده کسب و کار شما را ضمانت می‌کند و چشم اندازهای روشنی را پیش روی شما قرار می‌دهد.

مشاوره حقوقی استارتاپ با تنظیم توافق نامه عدم افشا که از آن بانام NDA  نام برده می‌شود حافظ اسرار تجاری و محرمانه اطلاعات شما می‌باشد. توافق نامه عدم افشا NDA  مخفف Non Disclosure Agreement  می‌باشد و یک قرارداد تجاری الکترونیکی است که شامل کلیه اطلاعات، الگوها و نرم افزارها و روش‌ها و تنکنیک‌ها و داد و ستد‌ها و اطلاعات مالی و اطلاعات و فهرست مشتریان و.. می‌شود که همگی دارای ارزش اقتصادی و‌معنوی می‌باشند و نباید افشا شوند. پس بواسطه این قانون صاحبان کسب و کار استارت می‌توانند با شرکت‌ها و افراد حقیقی  ببندند و نگران افشای اسرار خود نباشند.

 

مشاوره مدیریت استارتاپ

مشاوره مدیریت استارتاپ

امروزه یکی از سخت‌ترین و مشکل‌ترین راه اندازی در کسب و کارها راه اندازی استارتاپ‌های پر بازده و پر درآمد می‌باشد و این امر محقق نمی‌گردد مگر با کمک، کارشناسی و راهنمایی یک مشاوره مدیریت استارتاپ. مشاوره مدیریت استارتاپ می‌تواند توسط فرد یا افرادی متخصص و حرفه‌ای انجام شود. برای اداره یک استارتاپ و کسب و کار جدید به موارد زیادی نیاز هست تا در کنار همدیگر کسب و کار به موفقیت مورد نظر برسد. مواردی همچون طراحی ساختار، استخدام نیرو‌ها و پرسنل جدید، بستن قراردادهای تجاری و استفاده از یک تیم متخصص و کارآمد که توسط مشاوره مدیریت استارتاپ بهترین موارد انتخاب می‌شوند و در موردشان تصمیم گیری می‌شود. مشاوره مدیریت استارتاپ برخورد و رفتار تمامی اعضا و فعالیت‌ها و مسئولیت‌هایی که هر کدام باید برعهده داشته باشند را طراحی و برنامه ریزی می‌نماید. مشاوره مدیریت کسب و کارهایی از جنس استارتاپ از لحاظ مالی و اداری مسائل مخصوص به خود را دارند و مشاوره مدیریت استارتاپ به صاحبان کسب و کارهای جدید و نوپا کمک می‌کند تا بتواند در برخورد با تمام مسائل و‌مشکلات بهترین تصمیم گیری را داشته باشند.

یکی از مشکلات عمده استارتاپ‌ها شکست در برنامه‌ها و عدم موفقیت می‌باشد و این مسئله منجر به نابودی استارتاپ می‌شود و همین امر باعث می‌شود تا در انتخاب یک مشاوره مدیریت استارتاپ دقت نظر زیادی انجام دهید تا بتوانید سرمایه و دارایی خود را حفظ کنید و از خسارت‌های مالی جلوگیری نمایید.

مشاوره طرح کسب و کار استارتاپی

مشاوره طرح کسب و کار استارتاپی

تمامی کسب و کارها به هنگام آغاز کارشان نیازمند تأمین منابع مالی خود می‌باشند. امروزه سرمایه گذاران زیادی هستند که بدنبال صاحبان کسب و کارهای نو و استارتاپی هستند ولی دوست دارند در جایی سرمایه گذاری کنند که مطمئن باشند سرمایه و داراییشان هدر نمی‌رود و پروژه و طرح مورد نظر برایشان سود دارد. پس بصورت اصولی و تخصصی  می‌توان گفت هنگامی که ایده‌ای نو در قالبی منطقی و اصولی و قابل فهم برای جذب سرمایه گذاران طرح شود در اصطلاح گفته می‌شود طرح کسب و کار و کسی که این قالب منطقی و قابل فهم را تهیه و تدوین می‌نماید مشاوره طرح کسب و کار می‌باشد.

مشاوره طرح کسب و کار را بیزنس پلن (Business Plan  ) نیز می‌نامند. افرادی که قصد راه‌اندازی یک کسب و کار نو و استارتاپی را دارند از بیزنس پلن یا همان طرح کسب و کار استفاده می‌کنند و بعنوان یک نقشه راهنما صاحبان کسب و کار را تا رسیدن به اهدافشان راهنمایی می‌کنند. پیش بینی و مدیریت کسب و کارها توسط مشاوره طرح کسب و کار انجام می‌پذیرد. طرح کسب و کار استارتاپ شامل تعداد نفرات منابع انسانی، منابع تولیدی، مباحث مالی، مباحث فنی و مهندسی و زیر ساختی و همچنین بازاریابی استارتاپی می‌شود. با داشتن یک طرح کسب و کار استارتاپی که توسط یک تیم مشاوره قوی و متخصص نوشته و نگارش می‌شود می‌توانید ریسک ها و ابهامات کسب و کار جدید را شناسایی و تشریح کنید و بصورت منطقی و‌معقولانه سرمایه خود و دیگران را برای اجرایی کردن کسب و کار به جریان بیندازید. مشاوره طرح کسب و کار استارتاپ از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و نگارش اصولی طرح کسب و کار نباید بدون تجربه و بدون مهارت نوشته شود. طولانی بودن و بزرگ بودن طرح یک کسب و کار نشان دهنده خوب بودن و جامع بودن طرح نیست و گاهی اوقات یک طرح چند صفحه‌ای جامع و پخته می‌تواند توسط مشاوره طرح کسب و کار، استارتاپ را بسیار موفق گرداند.

ارائه قوی از کار و استراتژی ورود به بازار توسط مشاوره طرح کسب و کار استارتاپ انجام می‌گیرد. استراتژی ورود به بازار با تحلیل مناسب بازار و پیدا کردن یک راهکار مناسب برای ورود به بازار هدف و ارائه محصولات و خدمات یک مسئله مهم در استارتاپ‌ها می‌باشد. این تحلیل و بررسی نیازمند انجام تحقیقات و مطالعات تخصصی می‌باشد و نیاز به همفکری و مشارکت دارد. مشاوره در این حوزه بسیار ضروری و مفید می‌باشد و استارتاپ را به موفقیت می‌رساند.

برنامه بازاریابی و مارکتینگ رشد توسعه هم توسط مشاوره طرح کسب و کار انجام می‌گیرد. صاحبان یک استارتاپ زمانی به موفقیت واقعی و نهایی دست پیدا می‌کنند که بازاریابی خیلی قوی داشته باشند. شما کاربران و مخاطبان مد نظر داشته باشید که بازاریابی همیشه برای انجام فروش محصولات و خدمات نیست و بازاریابی در کسب و کارهای نوپا و استارتاپی شامل کشف راه‌های ورود به بازار، معرفی و شناساندن محصولات و‌خدمات، جستجوی مخاطبین و‌مشتریان بالقوه، انتخاب تبلیغات مؤثر در رسانه‌های مناسب و… می‌شود و بهتر است بدانید در یک مشاوره طرح کسب و کار استارتاپی به برنامه تدوین  بازاریابی و مارکتینگ توجه می‌شود.

گروه مشاوران گندم همراه با کادری مجرب و متخصص در تمامی حوزه های راه اندازی کسب و کار استارتاپی توانسته است خدمات ارزنده‌ای را به صاحبان کسب و کار که با ایده‌های نو و جدید ارائه نماید. گروه مشاوران گندم  ایده‌های نو و جدید شما را مورد ارزیابی قرار می‌دهد و با مشاوره استارتاپی قوی و متخصص به اهدافتان جامه عمل می‌پوشاند.