مشاوره فروش

مشاوره فروش چیست؟

مشاوره فروش در اصطلاح consultative selling  گفته می‌شود. مشاوره فروش در واقع استراتژی فروش و بازاریابی فروش را تعیین و تدوین می‌نمایند. مشاوره فروش یکی از قدیمی ترین راه های افزایش فروش و رقابت در بازارهای خارجی و داخلی می‌باشد ولی امروزه بدلیل تنوع محصولات و افزایش رقابت در کسب و کارها روش های قدیمی دیگر پاسخگوی نیاز سازمانها و شرکتها نمی‌باشند. بسیاری از مواقع دیده اید که سازمانها و شرکت‌هایی  بسیار بزرگ  هستند و در زمینه مالی بسیار قوی عمل می‌کنند ولی هنگام مشاوره فروش و بازاریابی نمی‌توانند با قدرت عمل کنند و با شکست مواجه می‌شوند چراکه رکن اصلی و نقش اساسی فروش بالا به مشاوره فروش برمی‌گردد. مشاوره فروش در سازمانها و شرکتها معمولا توسط یک تیم کارشناسی مجرب و حرفه ای انجام می‌گیرد.

مشاوره فروش به علت اینکه واسطه ای بین سازمان ها و شرکتها و‌ مشتریانشان می‌باشند. مشاوره فروش برای اینکه بتواند رابطه تجاری قوی و بلند مدت بین سازمان و مشتری برقرار کند و بتواند در فروش و ارائه مشاوره به نحو احسن عمل کند باید نکاتی را رعایت نمایند. نکات طلایی جهت مشاوره فروش عبارتند از:

تمرکز کامل بر روی محصولات و خدمات داشته باشید و محصولات و خدمات  و مزایای آن ها را بهتر از دیگران بشناسید و تمام زوایای مختلف را بررسی نمایید.

مشتریان همیشه دوست دارند با افرادی کار کنند و ارتباط بگیرند که ارزش کارشان را بدانند و همچنین برای محصولات و خدماتشان ایجاد ارزش نمایند. ارائه راه حل های متنوع برای فروش، مدت زمانی که برای فروش محصولات صرف می‌کنید، تمرکز بر روی کیفیت کالا، اطمینان از برگزاری جلسه بعدی مشاوره، ارتباط با فرد اصلی و‌تصمیم گیرنده و خریدار اصلی، درک شرایط خریدار، تکنیک درست سؤال پرسیدن موارد مهمی هستند که در استفاده از جدیدترین روش های مدیریت فروش لازم و ضروری می‌باشند چراکه فروش قلب تپنده یک سازمان می‌باشد.

جدیدترین روش های مدیریت فروش

روش های جدید در فروش در واقع همان روش های قدیمی هستند که با پیشرفت علم و تکنولوژی و ابداع روش های خلاقانه و مبتکرانه به کمک افزایش فروش آمده اند. البته این نکته حائز اهمیت به هیچ وجه نباید فراموش شود که حتی برای اجرای روش های جدید در مدیریت فروش تجربه عملی مشاور بسیار مهم می‌باشد. تجربه مشاور در کنار دانش و مهارت فروش می‌تواند بسیار تأثیر گذار باشد. کلیه تکنیک ها و روش های جدید در فروش بر هوشیاری و‌ درک و فهم نیاز مشتریان تأکید می‌کنند.

خدمات مشاوره فروش شامل چه مواردی است؟

 • مشاوره فروش و بازاریابی چه به روش سنتی و چه بصورت امروزی نیازمند مهارت ها و ویژگی های خاصی جهت فروش و ارائه خدمات به سازمانها و شرکت ها می‌باشد. بطور کلی برای یک مشاور فروش وظایف دقیق و‌تعریف شده ای نمی‌توان تعیین و‌ مشخص کرد زیرا هر نوع کسب و کار و محصولی شرایط خاص خود را دارد ولی در کل مشاور فروش جهت افزایش فروش و رونق بخشیدن به هر کسب و کاری وظایفی را برعهده دارد:
 • مهارت آموزش تکنیک ها و مهارت ها و ایجاد کمپین های فروش و بازاریابی را داشته باشد.
 • مشاوره فروش باید بتواند پرسنل و‌ کارکنان واحد فروش را بصورت اصولی آموزش دهد.
 • مشاوره فروش باید با انجام تحقیقات در بازار و تعیین اهداف بازار بتواند بازارهای جدید را به روی کسب و کار جذب نماید.
 •  فرآیندهای بازاریابی و فروش را عیب یابی نماید و نواقص را برطرف سازد.
 •  طراحی برنامه های تبلیغاتی و‌ مارکتینگی را انجام دهد .
 • برای انجام انواع تبلیغات گسترده در رسانه‌ها های اجتماعی و دیجیتال برنامه ریزی نماید.
 • مهارت ساخت دیجیتال مارکتینگ ( وب سایت، سئو، ایمیل، شبکه های اجتماعی و مجازی ) را داشته باشد.
 • مهارت تبیین و طرح راه حل هایی به جهت جلوگیری از عدم موفقیت درفروش را داشته باشد.

 • با انجام تحقیقات بازاریابی و کشف استراتژیک های جدید به فروش محصولات و ارائه خدمات بیشتر کمک کند.

بسیاری از مواقع دیده اید که سازمانها و شرکت‌هایی  بسیار بزرگ  هستند و در زمینه مالی بسیار قوی عمل می‌کنند ولی هنگام مشاوره فروش و بازاریابی نمی‌توانند با قدرت عمل کنند و با شکست مواجه می‌شوند چراکه رکن اصلی و نقش اساسی فروش بالا به مشاوره فروش برمی‌گردد. مشاوره فروش در سازمانها و شرکتها معمولا توسط یک تیم کارشناسی مجرب و حرفه ای انجام می‌گیرد. متخصصان فروش باید بتوانند دانش بازاریابی را با تکنولوژی روز دنیا ادغام کنند و به همراه مدیریت مدبرانه و هوشمندانه پرسنل و مسئولین سازمانها همراه با روشی سیستماتیک ‌و علمی فروش و عرضه محصولات، تولیدات و خدمات سازمان ها را افزایش دهند. مشاوران فروش با تهیه و تدوین و رفتارهای هوشمندانه، عیب یابی نقص های مربوط به فروش، پیاده سازی تکنیک های حرفه ای در فروش، رابطه ای مؤثر و صمیمی با مشتریان و مصرف کنندگان را باید ایجاد نمایند. مدیران کاردان و خردمند می‌دانند که هنگامی که در بحث فروش محصولات و تولیداتشان و ارائه خدماتشان دچار مشکل می‌شوند و به بحران اقتصادی برمی خورند از خدمات مشاوره فروش بهره بگیرند و تکنیک ها و تاکتیک های مؤثری را در بازار پیاده نمایند تا به نتیجه مطلوب و مورد دلخواه خود برسند.

نکات طلایی عبارتند از:

 • جهت تبلیغات مؤثر و بالا بردن سطح فروش دسترسی های چند گانه مانند (وب سایت، اینستاگرام، دایرکت، تلگرام و … ) ایجاد نمایید و شبکه های ارتباطی سازمان با افراد را گسترش دهید.
 • به اعتراض کاربران و مشتریان اهمیت دهید و اعتماد آنها را بالا ببرید و ارتباط با مشتریان سابق را حفظ نمایید.
 • تندیس های افتخار و موفقیت هایتان را اطلاع رسانی نمایید.
 • بابت جزء به جزء فرآیندها تولید محتوا نمایید و با ساخت سناریو و فیلمهای متنوع مکرراً کار تبلیغات داشته باشید.
 • حواستان باشد به هنگام تبلیغات برای فروش زیاد اصرار نکنیم و بیش از اندازه صحبت نکنیم و یادتان باشد خوب شنیدن عملی کاملا صحیح و کاربردی در زمینه مشاوره فروش می‌باشد.
 • تعیین و تدوین استراتژی فروش و آموزش نیروهای فروش مطابق با استراتژی های تدوین شده را انجام دهید.
 • بررسی اوضاع بازار و بررسی وضعیت سازمان در میان رقبا را ارزیابی کنید.
 • ایجاد خلاقیت، ابتکار و نوآوری در طرح و‌کیفیت محصولات و خدمات سازمان داشته باشید.
 • با ایجاد سیستم های ارتباطی و پیامکی  قوی و مداوم به مناسبت‌های خاص با مشتریان در ارتباط باشید و به مناسبت جشن ها و اعیاد و مراسم های مذهبی تخفیفات ویژه ارائه نمایید.
 • جهت بستن قرار داد و فروش عجله نداشته باشید و با اعتماد به نفس کامل عاشق محصولات و خدماتتان باشید.

تکنیک فروش

چند نمونه از جدیدترین روش های مدیریت فروش که همگی بیان گر برقراری ارتباط بلند با مشتریان خواهند بود عبارتند از:

انجام بازاریابی محتوایی و ارائه مطالب قوی و تأثیر گذار و داشتن و اجرای یک استراتژی قوی و خوب محتوایی و رعایت تمام قوانین سئو

انجام بازاریابی ویدئو مارکتینگ یا بازاریابی با فیلم های کوتاه و پر محتوا هم جهت افزایش فروش محصولات و خدمات و هم افزایش مشتری و برند سازی

تبلیغات در شبکه های اجتماعی و ایجاد قابلیت خرید مستقیم  همزمان با پخش تبلیغ محصولات و تولیدات و انتشار متن ها و لحن های جذاب

استفاده از تبلیغات گسترده در اینستاگرام که اصطلاحا تکنیک اینفلوئنسر مارکتینگ نامیده می‌شود که با استفاده  از این روش شما تبلیغات خود را به  افراد تأثیر گذار در شبکه های اجتماعی را که فالوورهای زیادی دارند میسپارید و آنها محصولات و خدمات شما را عالی معرفی می‌کنند و بعلت اعتمادی که مردم به آنها دارند فروش شما بسیار بالا می‌رود.

استفاده از نرم افزارCRM  (مدیریت ارتباط با مشتریان )

استفاده از نرم افزار هوش مصنوعی که تحت عنوان یک تکنولوژی جدید به کمک معرفی برندها و فروش محصولات آمده است ‌و کار پردازش داده های کاربران را بر عهده دارد از جمله در حوزه بازاریابی که راههای جالبی را مطرح می‌نماید.

استفاده از نظرات و‌ کارشناسی مشاوران حرفه ای جهت ایجاد یک ساختار سازمان داده شده و فعال

جهت گیری در بازار

همانطور که میدانید مدیریت فروش تلاشی آگاهانه در جهت حصول پیامدهای مثبت مبادله با بازار های هدف می باشد.اما سوال این است که چه طرز تفکری باید راهنمایی این تلاش های بازاریابی گردد ؟

در بسیاری از موارد منافع سازمان ، مشتریان و جامعه با یکدیگر در تضاد است . خوشبختانه در  گروه مشاوران گندم با استفاده از نبوغ و تجربه مشاوران متخصص ، برنامه ای اختصاصی جهت ورود به بازار و جهت گیری در آن تدوین می گرددکه تمامی تضادهای موجود تا حد امکان کاهش یابد.

بدیهی است فعالیت های بازاریابی باید تحت یک طرز تفکر معقول بازاریابی انجام گیرند. این طرز تفکر باید واجد کارایی موثز و از لحاظ اجتماعی مسئولانه باشد. افزایش سهم بازار یک فاکتور اندازه گیری عملی از بازخورد تلاش های بازاریابی منطقی و حساب شده می باشد.

برنامه ریزی استراتژیک در سطح کلان و بخش

برنامه ریزی استراتژیک در سطح کلان و بخش

تحقق هدف سازمانی اصلی ترین وظیفه ی هر سازمان است . در جهت دستیابی به این سهم مشاوره و تحلیلدرست کسب و کار اولین اقدامی عملی هر صاحب کسب و کار به حساب می آید.فرآیند برنامه ریزی استراتژیک در سطح کلان شرکت نیازمند صرف انرژی و زمان زیاد است که خود از تحمل سازمانهای تازه تاسیس و یا سازمانهایی که به صورت موقت دچار چالشهایی شدید و تصمیم گیری شده اند خارج می باشند.

پس از تعیین سیاست های کلی سازمان و دستیابی به برنامه ریزی مناسب جهت تحقق آن ، نوبت به هدف گذاری و تعیین خط مشی واحد های سازمان میرسد. در صورتی که جهت گیری واحد ها انجام شده و در راستا و جهت برآوردن اهداف سازمانی باشد . واحد ها میتوانند با حداقل تعارض به کار خود ادامه دهند.

بعضی شرکت ها در برنامه ریزی واحد ها سیاستی مبنی بر آزادی عمل عمال کرده و برخی دیگر اهداف واحد ها را به صورت تعیین شده به آن ها ابلاغ میکنند و تهیه خط مشی را به خود واحد ها وا میگذارند. البته نوع سوم و نادرست این سیاست گذاری به این گونه دیده می شود که ضمن تعیین اهداف ، مدیران عالی رتبه سازمان خود را شدیدا درگیر خط مشی های هر واحد کرده و ضمن هدر دادن زمان و انرژی ، خلاقیت را نیز مدیران میانی از بین می برند.

وظیفه مشاور فروش

وظیفه مشاور فروش

این است که باید اطلاعات کافی را در مورد محصول و چگونگی آن را داشته باشد.حالا وظیفه مشاور فروش فقط فروش محصول نیست بلکه می تواند برای شرکتها و موسسات که در زمینه خدمات هستند مثلا یک مرکز مشاور در زمینه فروش می گیرد و وظیفه مشاور فروش که بخواهد در مورد خدماتی که ارائه می دهد صحبت کند و بتواند این خدمت را به خوبی راجه بهش صحبت کند و کلیه موارد آن را به نمایش بگذارد تا بتواند مشتری جذب کرده و بتواند فروش خوبی برای خود یا کارفرما که برای آن کار می کند داشته باشد بعضی از مشاورهای فروش به قدری به کار خود وارد و مدعی هستند روی فروش خود به حقوق ثابت نمیخواهند وهمچنین وظیفه مشاور فروش خود را به قدری به خوبی ایفا می کنند که کار خود را پورسانتی را انجام می دهند مثلا وظیفه مشاور فروش که برای کار در یک مرکز یا مجموعه پیش قدم می شود معیارهایی برای فروش دارد که منحصر به فرد خود شخص مشاور در فروش است که این موضوع با کار فراوان و گرفتن پروژه و تلاش های خودش در زمینه وظیفه مشاور فروش بدست آمده است و به خود ایمان دارد که می تواند وظیفه مشاور فروش را به خوبی انجام دهد و می تواند محصول یا خدمات کارفرما را به خوبی ارائه دهد و فروش را بالا ببرد و این باعث می شود که طی قراردادی که جزو وظیفه مشاورفروش می باشد میبندد خدمات برای شرکت یا مرکز مورد نظر درصدی از کل یا فروش درصدی از فروش روزانه را به خود اختصاص می دهد که این طبق توافقات طرفین انجام می گیرد.

وظیفه مشاور فروش خوب از لحاظ رفتار با هر قشری یکسان و با درایت می باشد و به درستی رفتار می کند. وظیفه مشاور فروش این است که همه ی افراد و مراکز اطراف و پیرامون خود را مشتری کنونی یا در آینده ببیند اگر با این دید به کار بپردازد دریچه ی روشنی از آینده و پیشرفت در روبروی خود دارد.

وظیفه مشاور فروش این است که یک سری آموزش های خاص را دیده و تلاش های مکرر در بهتر آموزش و ارتقای خود را انجام دهد به این صورت هم نیست که یک شبه مشاور در زمینه فروش شده باشد بسیار نه ها از اطرافیان و شرکت ها شنیده بسیاری قراردادها هایی منعقد کرده که هیچ پولی بابتش دریافت نکرده است بسیار آموزش هایی دیده که بهای سنگینی بابتش پرداخت کرده تا بتواند وظیفه مشاور فروش بودن را به نحو احسن انجام دهد.

وظیفه مشاور فروش اینه که کارش منتهی به محل کارش نباشه البته این موضوع یک حسن می باشد زیرا مشاور فروش می تواند وظیفه  مشاور فروش بودن خود را در هر جاحتی محل زندگی و حتی مجالس خصوصی خود مهمونی یا حتی در مسافرت انجام دهد حتی در روزها ی تعطیل خود منبع درامد داشته باشد.وظیفه  مشاور فروش، فروش بیشتر و ارتقای کار کارفرمای خود می باشد که این کار مشاورحتما نیاز به اجاره یا خرید دفتر برای کار فروش خود ندارد بلکه وظیفه مشاور فروش خود را در خانه یا حتی محل زندگی خ.ود انجام می دهد.

وظیفه مشاور فروش در زمینه دادن اطلاعات صحیح و درست به خریدار می باشد که بتواند محصول را به درستی ارائه دهد اگر دروغ درباره محصول بگوید و یا محصول را کم یا زیاد خوب یا بد دروغ جلوه دهد تا فروش خود را بالا ببرد شاید در فروش های اول بتواند خوب فروش کند ولی در پروسه زمانی که خریدار متوجه این موضوع شود به عنوان کلاهبردار ازمشاور شکایت می کند.

وظیفه مشاور فروش ارائه راهکارهایی برای فروش بهتر محصول و یا ارائه خدمات به صورت بهتر و سطح بالا به کارفرما می باشد که هر چه این راهکارها بهتر و سازنده باشد فروش بالاتر و ارائه خدمات بیشتر می شود.

وظیفه مشاور فروش ها خیلی وظیفه خطیری می باشد زیرا مستقیمأ با با سر پا موندن و اعتبار شرکت و سازمان یا موسسه دارد وظیفه مشاور فروش این است که بتواند مشاوران خوبی را برای ارتقاء سطح فروش شرکت یا موسسه پرورش دهد و بتواند راهکارهای فروش را به آنها ارائه دهد و بتواند فروش را به کمک نیروایش بالا ببرد تا بتوانند وظیفه مشاور فروش بودن خود را به نحوی شایسته و بایسته انجام دهند. و هر چه مشاور بتواند وظیفه مشاور فروش بودن خود را به خوبی انجام دهد باعث بالارفتن سطح ارتقای سازمان یا مرکز یا موسسه و دفاتر خدماتی می باشد که با آنها کار می کند می شود و همچنین اگر روش خوب یا اطلاعات قوی برای ارائه داشته باشد تا بتواند فروش را بالا ببرند. و اگر مدیر فروش بتواند وظیفه مشاور فروش بودن را به خوبی اجرا کند می تواند در سود فروش شریک باشد و همچنبن بالعکس اگر نتواند فروش خوبی داشته باشد و شرکت یا مجموعه به ضرر بیوفتد مدیر فروش هم در ضرر آن سهیم است.

ویژگی های مشاوره فروش حرفه ای

ویژگی‌های مشاوره فروش حرفه ای

با پیشرفت تکنولوژی و ارتباطات و رونق گرفتن رقابت در بازارهای امروزی جهت ارائه محصولات، خدمات و تولیدات برتر دیگر زمان آن رسیده است که در دفتر و محل کار خود بنشینید و بدنبال راه‌های جذب مشتری باشید.  جهت دست یافتن به این امر باید سازمان خود را مجهز به مشاوران فروش و بازاریاب‌های حرفه ای کنید و از توانایی‌ها و توانمندی‌های آنها استفاده کنید. ویژگی‌های مشاوره فروش حرفه ای عبارتنداز:

 • باید بلند پرواز و آرمان گرا و مثبت اندیش باشد.

مشاوران حرفه ای برای بدست آوردن هر فرصت و امکانی به محیط کار و حرفه خود نگاهی خوشبینانه و امیدوارانه دارند. مشاوره فروش با نگرش مثبت و انگیزه بالا برای خودش و سازمان فواید زیادی را ایجاد نماید و بخاطر همین نگرش با فروش بالای محصولات و ارائه خدمات می‌تواند به سمت موفقیت‌های بیشتر گام بردارد. گروه مشاوران گندم به جرأت می‌تواند بیان کند اولین و مهم‌ترین قدم برای کسب موفقیت یک مشاوره فروش حرفه ای قاطع بودن و مصمم بودن خواهد بود.

 • باید پیگیر کار خود باشد.

یکی از اصولی ترین کارهایی که مشاوران و کارشناسان فروش برای نتیجه گرفتن در کارشان باید رعایت کنند پیگیری است. اکثر فرآیندهای فروش بعد از چند مرحله پیگیری به نتیجه رسیده اند. پیگیری یعنی ارتباط مکرر و‌مؤثر با مشتریان. اگر سازمانی مجهز به سیستم‌های نرم افزاری باشد مشاوره فروش می‌تواند با استفاده از نرم افزار CRM  سیستم ارتباط با مشتریان کار را دنبال کند و اگر هم مجهز به این نرم افزار نبود با فراهم کردن فرم‌های مخصوص پیگیری روند کار یک مشتری را انجام دهد.

 • باید مانند یک پزشک متخصص رفتار نماید.

یک پزشک متخصص و حرفه ای هیچ‌گاه تا مشخص شدن بیماری و معاینه دقیق و کامل  مراجعینش دارو تجویز نمی‌نماید. پس در ابتدا یک مشاوره فروش حرفه ای بدنبال شناخت مشتریان خود می‌رود و با پرسش و پاسخ های مؤثر نیاز مشتریان را می‌فهمد و بدنبال برآورده سازی آن‌ها می‌رود.

 • باید بتواند کارایی و اثر بخشی بالایی داشته باشد.

مشاوره فروش حرفه ای با فراگیری انجام کارهای درست و مطالعه و تحقیق در مورد حرفه‌اش می‌تواند با اعمال کار درست در پروژه هایش اثرات مؤثری ایجاد نماید.

 • باید به حرفه بازاریابی و فروش علاقه داشته باشد.

یک مشاوره فروش حرفه ای هیچ‌گاه نمی‌تواند از سر اجبار به این حرفه بپردازد چراکه پایه و اساس موفقیت در هرکاری ازجمله مشاوره و کارشناسی و بازاریابی علاقه مندی به این حرفه است.

 • باید از هر فرصت و هر زمان و مکانی جهت پیدا کردن مشتری استفاده نماید.

خیلی وقتها برای یک مشاور پیش می‌آید که در یک فروشگاه یا مرکز خرید یا یک مهمانی یا جلسه ای حضور پیدا کرده است و فرصتهای مناسبی جهت ارائه خدمات و‌معرفی محصولات دارد. یک مشاور و کارشناس حرفه ای مشاور فرصت بدست آمده را غنیمت می‌شمارد و به تمام افراد بعنوان یک مشتری بالقوه می‌نگرد. روابط اجتماعی بالای مشاوره فروش و حضورش در جوامع اجتماعی و استفاده از فرصت‌ها نقطه مثبتی است در معرفی کار و اهدافش و روبرو شدن با افراد متعدد و برقراری ارتباط با آن‌ها منجر به جذب مشتریان زیادی می‌گردد.

 • باید ریسک پذیر و با جرأت باشد.

مشاوره فروش حرفه ای برای بدست آوردن موفقیت همیشگی و مداوم بر ترس‌های خود غلبه می‌کند. ترس از انتقاد و نه شنیدن و ترس از مخالفت را باید کنار بگذارد تا بتواند موانع کوچک و بزرگ از سر راه موفقیت‌هایش بردارد.

 • باید همیشه آمادگی و دانش بالا داشته باشد.

مشاوران و کارشناسان فروش حرفه ای قبل از ملاقات حضوری و برقراری ارتباط با مشتریان باید متناسب با هر حرفه و شغلی دانش و آمادگی کافی داشته باشد.

مشاوره فروش حرفه ای

 • باید همیشه بدنبال یادگیری و افزایش دانسته هایش باشد.

یکی از راه‌های کسب موفقیت در هر زمینه ای یادگیری بصورت دائم و همیشگی می‌باشد. مشاوره فروش حرفه ای هنگامی می‌تواند آینده ای روشن در حرفه اش داشته باشد که یادگیری و آموزش را کنار نگذارد. دانستن اطلاعات تخصصی در مورد حرفه ای کفایت نمی‌کند و باید همیشه فراتر از زمینه تخصصش بداند و آموزش ببیند.

 • باید قانون ۸۰/۲۰ را در پروژه هایش بجنگاند.

طبق تحقیقات استادان و خبرگان در حوزه مشاوره فروش هشتاد درصد از مشتریان قطعی و مداوم در حوزه کاری مشاوران و کارشناسان مشاوره حاصل بیست درصد مشتریانی بوده اند که برای جلب رضایتشان کار و فعالیت مستمر انجام داده آید.

 • باید قوانین قیف فروش را اجرا نماید و بکار گیرد.

فروش و بازاریابی حرفه ای با جستجو و پیدا کردن مشتریان احتمالی و مناسب و معرفی محصولات و‌خدمات به آن‌ها و در نهایت با پیگیری سه مرحله و اصل  قیف فروش را اجرا می‌نماید. رعایت اصل قیف فروش به مشاوران و کارشناسان مشاوره فروش کمک می‌کند تا با پیدا کردن مشتریان ایده‌آل و تمرکز بر روی آن‌ها فروش بالای را انجام دهد.

 • باید با شنیدن کلمه نه و ایراد گرفتن‌ها برخورد مناسبی را نشان دهد.

مشاوران فروش حرفه ای با بررسی مشتری‌های احتمالی باید خود را آماده کنند که مثلا از حدود ده نفر مشتری بطور قطع همان ابتدا ۵ نفر بطور قطع نه می‌گویند. از ۵ نفر باقیمانده ۳ نفر بعد از شنیدن مشاوره و کارشناسی شما به شما جواب نه می‌گویند و حتی از کار شما ایراد می‌گیرند. و دست آخر با پیگیری ‌های مکرر شما ۱ نفر جواب مثبت به ملاقات حضوری با شما را می‌دهد. پس مشاوره فروش می‌تواند با نگرشی مثبت کلمه نه و ایرادات را به نفع خود تمام کند.

 • باید دارای روابط عمومی بالایی باشد.

داشتن مهارت ارتباطات جز ملزومات کار یک مشاوره فروش حرفه ای می‌باشد. نداشتن مهارت باعث گرفته شدن انرژی زیاد از مشاور می‌شود. حال این سؤال مطرح می‌شود مهارت ارتباطی شامل چه مواردی است؟ طبق تجربه و دانش گروه مشاوران گندم هنر خوب سؤال کردن، خوب گوش دادن به پاسخ‌ها و خواسته‌ها و خوب و متین  بیان کردن صحبت‌ها جز مهارت‌های ارتباطی می‌شوند.

 • باید بتواند یک مدل جامع را در فروش و کار خود ارائه نماید.

تحقیقات ثابت کرده است پیاده سازی یک مدل جامع توسط کارشناس و مشاوره فروش که شامل جلب توجه مشتریان، ایجاد سازی علاقه و اشتیاق برای خرید، میل رسیدن به محصولات و خدمات در مشتریان و عملکرد خوب وظایف مشاوره فروش در حین ارائه محصولات و خدمات بسیار در زمینه فروش مؤثر می‌باشد.

 • باید در کارش متعد باشد و مشتری مداری را سر لوحه تمام امورش قرار دهد.

متعهد بودن مشاوره فروش شامل تعهدات به شرکت و‌کارفرما و معرفی محصولات و خدمات به مشتریان می‌باشد. همچنین داشتن احساس خوب و صمیمی با مشتریان باعث ایجاد و‌کسب روابط بهتری عمیق تری بین مشاور و مشتری می‌گردد و همین احترام و ارزش دادن به مشتریان دنبال شوندگان مشاور و محصولاتش را بیشتر می‌کند.

گروه مشاوران گندم با ارائه بهترین راه حل ها در زمینه مشاوره فروش حرفه ای بیان می‌دارد شناسایی مهارتهای لازم جهت فروش، ارتباط گرفتن با افراد مفید و مؤثر و اعتماد به نفس و یادگیری‌های مدون و شناسایی درست هدف باعث می‌شود در زمینه مشاوره فروش کاملا حرفه ای و موفق گام بردارید.

سابقه واقعی مشاوره فروش

سابقه واقعی مشاوره فروش در زمینه فروش

مشاوران و کارشناسان مشاوره فروش با توجه به میزان سطح علمی و تحقیقاتی که در زمینه مشاوره انجام داده‌اند و همچنین با توجه به کار‌‌های اجرایی و عملی که در زمینه مشاوره فروش انجام داده اند به میزان‌های متفاوتی می‌توانند سوابق جمع آوری کنند و هنگام معرفی حرفه و شغل خود با دستی پر ابراز وجود کنند. سابقه واقعی مشاوره فروش را می‌توان با یک پرسش و پاسخ ساده بدست آورد. هنگامی که شما با یک مشاوره فروش روبرو می‌شوید با طرح سؤالاتی عمومی و مربوط به شغل و‌حرفه‌تان می‌توانید میزان تجربه و تخصص اورا بسنجید. مسلما یک مشاوره فروش با سابقه واقعی خیلی صریح، قرص و محکم و مسلما یک مشاوره فروش با سابقه واقعی خیلی صریح، قرص و محکم و با توشه ای از اطلاعات قوی پاسخگوی شما می‌شود ولی اگر اطلاعات کافی در زمینه حرفه و شغل شما  نداشته باشد نمی‌تواند صریح و واضح پاسخگو باشد و با جواب‌های معمولی و سطحی و تکرار مکرر کلمات سعی می‌کند شما را قانع کند و رضایت شما را بدست آورد.

یک مشاوره فروش با سابقه واقعی باید بتواند کسب و کار شما را توسعه دهد و رونق ببخشد و هر روز و هر روز باعث افزایش فروش محصولات و خدمات شما شود. شناخت محصولات و خدمات و شناخت بازار یکی دیگر از مشخصات و ویژگی‌های مشاوره فروش واقعی با سابقه می‌باشد. همچنین براحتی می‌تواند خودش را جای مدیران و مسئولان بگذارد و کار آن‌ها را کار خودش بداند و دلسوزانه و با وجدان رفتار می‌کند. یک مشاوره فروش با سابقه واقعی همیشه حرفش با عملش یکی است و با شرکت‌های معتبر و باسابقه زیادی همکاری داشته است. یک مشاوره فروش با سابقه واقعی در زمینه فروش با تجزیه و تحلیل رفتار مشتریان همیشه نگاهی قدرتمند از بیرون به نوع کسب و کار و موارد فروش نگاه می‌کند.

یک مشاوره فروش با سابقه واقعی تجربیات و شناخت زیادی راجب به مشتریانش پیدا می‌کند. او می‌داند مشتریان انواع مختلف با شخصیت‌های متنوعی دارند و نوع برخورد با هر شخصیت بسیار متفاوت می‌باشد و طرز درست برخورد باعث جذب مشتری بیشتر و افزایش فروش می‌گردد. انواع شخصیت‌های مشتریان عبارتنداز: مشتریان پولکی ( قیمت‌های ارزان برایشان مهم است و بدنبال کیفیت نیستند )، مشتریان تجربه ای (قیمت برایشان مهم نیست و عاشق کشف و تجربه جدید هستند)، مشتریان جایزه‌ای ( بدنبال تخفیف و گرفتن امتیاز و جایزه از خرید کالا و‌محصول مورد نظر هستند و اعتبار و کیفیت برایشان مهم نیست)، مشتریان منطقی ( افرادی که با عقل تصمیم می‌گیرند و اصلا تحت تأثیر تبلیغات قرار نمی‌گیرند)، مشتریان اجتماعی ( افرادی که به شدت از خرید لذت می‌برند ).

سابقه کاری تخصصی مشاوره فروش

سابقه کاری تخصصی مشاوره فروش

امروزه با حرکت سریع بشر بسوی بدست آوردن تکنولوژی و فن‌آوری و مدرنیزه شدن افراد دانا و کاردان و باهوش می‌دانند که بجهت جا نماندن از این قطار پر سرعت باید همیشه در حال یادگیری علم و دانش و تخصص باشند و یک مشاور یا کارشناس فروش خبره و با سابقه هم می‌داند برای مچ شدن با دنیای حرفه‌ها و‌مشاغل باید تخصصی رفتار کند. سابقه کاری تخصصی مشاوره فروش شامل یادگیری اطلاعاتی از قبیل انواع مشاوره‌ها، بازاریابی تلفنی و فن بیان مناسب و جذب آنی مشتری در همان ابتدای برقراری تماس و خسته نکردن مشتری، بازاریابی حضوری و رعایت ادب و اصول برخورد با مشتری ، بازاریابی محتوایی و تولید مطالب مهم و جذاب و‌ کاربردی و انتشار آن در فضای فضای، داشتن تخصص در مورد تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی و آشنایی و بکارگیری از انواع تبلیغات آنلاین و حتی دانستن در مورد سئو می‌باشد.

تخصص‌هایی که سابقه کاری یک مشاوره فروش را روشن و واضح میکند و دانستن آن به شما فروشندگان و اهالی کسب و کار کمک بسیار شایانی می‌کند  شامل موارد دیگری نیز می‌باشد از جمله:

 • درست صحبت کردن و داشتن فن بیان خوب
 • داشتن مهارت مهندسی فروش و توانایی تدوین برنامه‌های فروش
 • داشتن مهارت بالا برای سطح ارتقا برنامه‌های فروش
 • برنامه‌های آموزشی را مداوم دنبال می‌کند و می‌بتواند در آزمون‌های استخدامی نمره برتری کسب نماید.
 • روانشناسی افراد جامعه و روانشناسی صنایع و‌مشاغل و انواع حرفه‌ها را می‌داند.
 • بر کلیه سیستم‌های مدیریتی و رفتارهای سازمان‌ها مسلط عمل می‌کند.
 • طراحی و چیدمان کلیه مراکز فروش را با توجه به ساختار محیط می‌داند.
 • کلیه رقبا و جایگاه آن‌ها را مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
 • مشکلات و تعارضات را پیدا می‌کند و آن‌ها را برطرف می‌نماید.
 • فرآیندها و‌مراحل فروش را بصورت مداوم پیگیری می‌نماید.

 گروه مشاوران و کارشناسان گندم بخوبی تمام این اصول و دستورالعمل‌ها را در کار خود پیاده کرده‌اند و با تخصصی ترین روش‌ها و دستورالعمل‌ها سابقه ای درخشان در مشاوره فروش کسب کرده‌اند. شعار مشاوران و کارشناسان گندم همخوانی و صداقت در حرف و عمل می‌باشد و با بها دادن به مشتری مداری اصلی‌ترین و تخصصی ترین سابقه کاری را برای خود بوجود آورده است.

راه‌های کسب فروش بیشتر

راه‌های کسب فروش بیشتر

آشنایی با راه‌های کسب فروش بیشتر با توجه به اینکه هر روز به تعداد رقبا افزوده می‌شود در دنیای امروزی بسیار لازم و ضروری شده است. مدیران دانا و صاحبان باهوش هر کسب و کاری اگر حرفه فروشندگی را یک علم بدانند، برای دستیابی به فروش بیشتر هرروز باید راه‌های کسب فروش بیشتر را بررسی و مطالعه کنند و بیاموزند و اجرا نمایند. مسلما هر شخصی برای راه اندازی یک کسب و کار مشکلات زیادی را پشت سر گذاشته است و برای رسیدن به اهداف بلند یعنی فروش زیاد محصولات و تولیدات و خدمات زمان زیادی را صرف کرده است. حال یک سری افراد با پشت سر گذاشتن سختی‌ها و مشقات زیاد نتوانسته‌اند نتیجه مطلوب بگیرند و فکر می‌کنند مشتریان آن‌ها و محصولاتشان را نمی‌پسندند ولی غافل از این هستند که مشتریان بالقوه حتی نمی‌دانند شما محصولات و خدماتی برای ارائه و فروش دارید. پس نتیجه می‌گیریم که برای رسیدن به اهداف بلند مدت باید مدیران و‌مسئولان مشاغل و حرفه های کسب و کار بسیار هوشمندانه عمل کنند و راه‌های سودمندی را جهت جذب و جلب رضایت مشتریان و فروش بیشتر فراهم آورند. گروه مشاوران گندم با مطرح کردن راه‌های متنوع کسب فروش بیشتر و متنوع سعی کرده است کمک‌های ارزنده  و مفیدی را به شما صاحبان مشاغل کسب و کارر ارائه نماید.

توجه کردن به مشتریان و گوش دادن به نیازهایشان اولین راه از راه‌های کسب فروش بیشتر می‌باشد چرا که با پیگیری و جمع آوری خواسته های مشتریان بهتر و با کیفیت بیشتری می‌توانید محصولات، خدمات خود را ارائه دهید. شما با مشاوران و کارشناسان فروش که بصورت چهره به چهره کاملا مسلط به فروش هستند می‌توانید مشتری را جذب نمایید. شما هنگامی که مشتریان را دوست داشته باشید و آنها از مزایا و ویژگی‌های مثبت محصولات شما آگاه شوند همان مشتریان و خریداران بعنوان یک تبلیغ کننده بصورت غیر مستقیم به شما خدمت رسانی می‌کنند و سود دهی شما را افزایش می‌دهند چراکه خریداران به سبب رضایتمندی شما را به افراد دیگری که دوستشان دارند معرفی می‌کنند.

 سؤالات کلیدی و مهم و حساب شده باعث می‌گردد مشتریان شما احساس کنند واقعا قصد کمک به آن‌ها را دارید و شما بعد از پرسیدن سؤال باید خیلی خوب به پاسخ‌ها گوش دهید و جامعه عمل به آن‌ها بپوشانید. پرسش و گوش‌دادن به پرسش و عملیاتی کردن جوابش مسلما راه‌های موفقیت برای فروش بیشتر را بر سر راه شما باز می‌کند.

مسئولان مربوطه به هر کسب و کاری همیشه بدنبال کشف نقاط ضعف خود باید بروند و همیشه سعی بر آن داشته باشند هر آنچه که برای رسیدن به اهداف سازمان خود لازم دارند را یاد بگیرند و جذب نمایند. یک جمله معروف بین ما ایرانیان هست که می‌گوید که هیچ وقت برای یاد گرفتن دیر نیست و مؤثرتربن روش‌ها برای یادگیری و آموزش‌های بیشتر مطالعه، ملاقات با افراد و مدیران موفق و کسب کردن تجربه از محضر آن‌ها، جستجو در اینترنت و خواندن مقالات ایرانی و یا حتی خارجی در راه‌های کسب فروش بیشتر بسیار مؤثر می‌باشد.

 

مشخص کردن هدف یا اهداف

مشخص کردن هدف یا اهداف در هر کسب و کاری باعث برنامه ریزی بهتر در کار‌ها می‌شود و همین اینکه اهداف خود را با بازار هدف انطباق دهید و نیاز بازار را شناسایی کنید می‌توانید برای مرحله فروش تصمیمات درستی اتخاذ نمایید.

یک اصل روانشناسی که سال‌هاست رعایت کردن آن در هرکاری نتیجه بخش بوده است اصل مثبت اندیشی و داشتن نگاه مثبت است. مثبت اندیشی باعث غلبه شما بر ترس‌ها و افکار پریشان و تضعیف کننده  می‌شود. هنگامی که صاحب هر کسب و کاری با نگرشی منطقی و نگاهی خوشبینانه قدم بردارد به اهدافش هر روز نزدیکتر می‌شود و براحتی می‌تواند فروش بیشتر و سودآوری بیشتری داشته باشد.

داشتن فن بیان و دانستن اینکه هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد بسیار مهم می‌باشد. بهتر است هنگام معرفی محصولات و ارائه خدمات سریع به سراغ فروش نرویم و با پرسیدن سؤالات کلیدی و جذاب خریداران را جلب نمایید. شما باید حواستان باشد اگر کالایی را ندارید مستقیم کلمه نه یا نداریم را به زبان نیاورید و با گفتن جملاتی از قبیل اینکه به زودی محصولات شما آماده می‌شود و یا اینکه محصولات بهتر و با کیفیت دیگری هم داریم و از این قبیل جملات را بکار ببرید.

استفاده از زبان بدن برای رسیدن به کسب فروش بیشتر بسیار مؤثر می‌باشد. یادتان باشد شما هیچ وقت نمی‌توانید بصورت کامل ذهنیت خریداران و افراد مقابل خود را بدانید و تنها در یک صورت با استفاده از زبان بدن و تکان دادن سر به نشانه تأیید و .. می‌توانید با بوجود آوردن یک فضای صمیمی مشتری را جذب نمایید و فروشتان را افزایش دهید.

بهره گیری از همکاران برای فروش بیشتر محصولات بسیار مؤثر است. شما می‌توانید با فروشگاه‌ها، مراکز خرید و رستوران‌ها و هایپرمارکت‌ها قرار ببندید و به جای اینکه از جوایز و یا حتی تخفیفات ویژه استفاده کنید با پرداخت مبلغی از سود فروشتان به همکاران در مراکز فوق فروش بیشتری داشته باشید.

دائم از این شاخه به آن شاخه نپرید و فقط بر روی یک بخش از بازار تمرکز کنید و وقت بگذارید. تمام امکانات و تجهیزات و زمان و بودجه خود را بر روی یک بخش از بازار متمرکز کنید و این کار باعث می‌شود مشتریانتان هم متمرکز تر و هدفمندتر شوند و فروش محصولات و خدمات شما افزایش یابد.

انجام تبلیغات هدفمند و درست شما را به سمت فروش بیشتر سوق می‌دهد. تصاویر با کیفیت را بروی محصولات خود درج نمایید. نوشتن تبلیغات درست نیازمند دانش و مهارت بسیاری می‌باشد و اگر در این زمینه تخصص کافی نداشتید حتما از متخصصین در این حرفه بهره بگیرید. شما می‌توانید با درست نوشتن چند کلمه بر روی محصولات و خدمات عبارتی برجسته و گیرا را در ذهن مشتریان خود هک کنید و از این طریق مشتریانی که بطور قطع از شما خرید می‌کنند برای همیشه حفظ نمایید.

حفظ مشتریان فعلی و جلب رضایت آن‌ها به افزایش فروش کمک می‌کند. با توجه باینکه تبلیغات دهان به دهان بسیار در جذب مشتری مؤثر می‌باشد حفظ مشتریان فعلی بسیار مهم‌تر از جذب مشتریان جدید است. شما می‌توانید با تهیه یک سری هدایا و تخفیف‌های ویژه به مشتریان فعلی خود احساس رضایت را هدیه نمایید. چراکه هنگامی که مشتریان فعلی و سابق از محصولات و خدمات شما راضی باشند مانند یک بازاریابی غیر مستقیم برای اجناس شما تبلیغ می‌کنند و شما با کمترین هزینه و انرژی فروش خود را افزایش می‌دهد.

تبلیغات محصولات و خدمات خود را برای فروش بیشتر گسترش دهید. بغیر از استفاده از تبلیغات چاپی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی و فضای اجتماعی را نیز گسترش دهید. شما با استفاده از رسانه‌های اجتماعی مثل تلویزیون، رادیو، اینستاگرام و تلگرام و با استفاده از کلیه فروشگاه‌های اینترنتی مانند دیجی کالا، بایا، … به معرفی محصولات و خدمات خود بپردازید و جلب مشتری نمایید و فروش خود را بغیر از حضوری بصورت اینترنتی هم انجام دهید. امروزه با توجه به کمبود وقت مردم اکثرا از خریدهای اینترنتی استقلال کرده‌اند.

تخفیفات ویژه

تخفیفات ویژه بر روی اجناس و محصولات نسبت به هر مناسبتی فروش شما را افزایش می‌دهد. در کشور ما ایران بخاطر مناسبت‌های زیاد مذهبی و باستانی از ارائه محصولات و خدمات تخفیف دار بسیار استقبال می‌شود. کسب و کارهای جدید بیشتر می‌توانند از این موقعیت استفاده کنند و به معرفی برند و محصولات خود بپردازند.

طبق بررسی‌های انجام شده افراد تمام جوامع بیشتر بدنبال کیفیت هستند تا تنوع محصولات. سعی کنید طیف گسترده محصولات مشابه نداشته باشید. پس در ابتدای امر بر روی کیفیت محصولات و خدمات ابتدایی خود کار کنید و هنگامی که توانستید جایگاه خود را در میان مشتریانتان به ثبت برسانید بدنبال تنوع محصولات بروید و خواسته های دیگر مشتریان را فراهم آورید.

تولید سایت و گذاشتن مطالب و محتوای مناسب در سایت باعث جلب اعتماد مشتریان می‌شود. شما به هنگام تولید محتوا بیشتر از آنکه یک فروشنده باشید باید بعنوان یک متخصص در زمینه کسب و کارتان عمل نمایید. اکثر کسب و کارهای کوچک اگر سایت نداشته باشند حدودا نیمی از بازار را از دست داده‌اند. همچنین با در معرض نمایش دادن رضایت مشتریان و اعتماد کاربرانتان اعتماد و رضایت بیشتری را برای خود جلب نمایید.

صاحبان مشاغل و حرفه ها برای کسب فروش بیشتر باید سفارش های خود را به موقع تحویل دهند و مشتری را زیاد معطل نکنند. همچنین با بالا بردن کیفیت محصولات و خدماتشان ضمانت بازگشت بی قید و شرط  را در آیتم های فروش خود بگنجانند. حتی المقدور فرآیند سفارش و پرداخت را تا حد امکان آسان نمایید.

یکسری تکنیک‌های دیگری همچون قیمت گذاری های درجه بندی شده و طبقه بندی محصولات از درجه یک و دو و سه فروش بیشتر اجناس را بدنبال خواهد داشت. همچنین با تعیین کردن یک زمان مشخص شما می‌توانید میزان فروش خود را بسنجید و اهمیت دادن به زمان خود عامل کسب فروش بیشتر خواهد شد.

 

حال بعد از گفتن تمام این تکنیک‌ها گروه مشاوران گندم اصلی‌ترین و مهم‌ترین و مؤثرترین تکنیک برای کسب فروش بیشتر را هم تیم شدن و همیار شدن با مشتریان را معرفی می‌کند. شما صاحبان کسب و کار باید بدانید فقط به فکر فروش نباشید و احساسات مشتریان را در نظر داشته باشید. هنگامی فروش واقعی و افزایش درآمد ایجاد می‌شود که بدنبال بهبود زندگی و بالا بردن سطح رضایت و ایجاد کردن احساس خوب برای مشتریان خود باشید. داشتن این نوع نگرش مهم ترین ابزار فروش می‌شود.