مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار چیست؟

امروزه مبحث مشاوره بسیار رونق گرفته است و با پیشرفت تکنولوژی و صنعت و بالا رفتن سطح رقابت در انواع کسب و کارها، دریافت کمک های حرفه ای و کسب اطلاعات مفید و لازم از صاحبان تخصص و دانش در هر نوع حرفه ای لازم و ضروری شده است. دریافت کمک، خدمات مشاوره ای و‌کسب اطلاعات در هر زمینه ای اعم از خانوادگی، تحصیلی، پزشکی و درمانی و ..در حل مشکلات بسیار مفید بوده است و دریافت خدمات مشاوره ای در کسب و کار هم نوع دیگری از مشاوره می‌باشد چرا که راه اندازی یک کسب و کار جدید برای افراد چالش ها و ریسک های زیادی خواهد داشت  و قطعا برای پیروزی و پیشرفت نیازمند راهنمایی و کسب اطلاعات خواهد بود.

مشاوره کسب و کارهم یکی از انواع مشاوره ها و راهنمایی ها محسوب می‌گردد و دادن اطلاعات مورد نظر و تخصصی کسب و کارها درحیطه مسئولیت آنها می‌باشد. باتوجه باینکه راه اندازی یک کسب و کار جدید در دنیای امروزی سخت و دشوار می‌باشد و یک اشتباه و حرکت نادرست در شروع کار باعث می‌شود سرمایه و دارایی شما از بین برود و همچنین بدنبال آن اعتماد به نفس شما نیز ازدست خواهد رفت. پس جهت رسیدن به موفقیت و آرامش و پیشگیری از اشتباهات احتمالی استفاده از راه حل مشاورین کسب و کار بهترین راه حل است.

مشاوره کسب و کار مناسب افرادی می‌باشد که قصد کارآفرینی دارند و بدنبال راه اندازی کسب و کار جدیدی هستند. هدف یک مشاوره کسب و کار متخصص و حرفه ای همراه شدن و بودن در کنار این افراد مخصوصا جوانان می‌باشند تا بتوانند در فعالیت خود پیشرفت و ترقی داشته باشند.

در مشاوره کسب و کار راهکارهایی به شما ارائه خواهد شد که بتوانید برای شروع یک حرفه از آنها استفاده کنید. فرقی ندارد کسب و کار شما بزرگ باشد یا کوچک، حضوری باشد یا اینترنتی، سنتی باشد یا مدرنیزه در هر صورت برای موفقیت نیازمند دانستن نکات کلیدی می‌باشید. مشاوره کسب و کار مشاوره کارآفرینی نیز نامیده می‌شود.

نکات طلایی در مورد مشاوره کسب و کار چیست؟

 • داشتن ایده و انگیزه و مشخص بودن هدف در مشاوره کسب و کار اهمیت زیادی دارد.
 • برقراری ارتباط دوستانه با مشتریان مخصوصا بعلت افزایش کلاهبرداری های اینترنتی جلب اعتماد مشتریان در فضای مجازی اهمیت ویژه ای پیدا کرده است.
 • تمرکز بیشتر بر روی مدل کسب و کار باشد نه بر روی محصولات، خدمات و تولیدات
 • بروز رسانی و تقویت بخش های پشتیبانی و قرار دادن نظرات مشتریان درسایت
 • وارد کردن کسب و کار و‌معرفی آن در شبکه های اجتماعی
 • مدیریت وب سایت طراحی شده و برطرف کردن خطاهای احتمالی درمشاوره کسب و کار مؤثر می‌باشد.
 • انتخاب نام و برند مناسب برای کسب و کار مورد نظر باعث منحصر به فرد شدن و برتر بودن مشاوره می‌شود.
 • جذب سرمایه برای راه اندازی کسب و کار
 • ایجاد انگیزه و ارزش در هر نوع کسب و کاری
 • مشخص کردن راه درآمد زایی و منابع تولید درآمد

مشاوره کسب و کار باید بتواند خود را جای صاحب کسب و‌ کار قرار دهد و هر روز بر بخش های مختلف کسب و کار نظارت داشته باشد و با پرسنل و مجموعه مدیران در ارتباط و تعامل باشد. تمام گزارش های مالی و فاکتورهای فروش را باید با دقت بررسی کند و با مشتریان جهت رسیدن به اهداف بلند ارتباط برقرار کند و در مجموع بعنوان صاحب اصلی کسب و کار دلسوزانه تلاش کند.

جدیدترین روش های کسب و کار چیست؟

ریسک کردن و وارد شدن به دنیای یک‌ کسب و کار جدید یک ترس غریزی بهمراه خود می‌آورد و سیستم مغز همیشه سعی می‌کند طوری عمل کند که از تغییر کردن و ورود به کسب و کارها و موفقیت هایی که حتی خطرات کمی هم دارند دوری کند. خوشبختانه با شکل گیری کسب و کارهای جدیدی که با موفقیت های روز افزون همراه بوده اند این ترس ذاتی کم کم از بین رفته است و افراد جامعه به این باور رسیده اند که خطر ریسک تغییر نکردن خیلی بیشتر از ریسک تغییر کردن است. امروزه با پیشرفت علم و تکنولوژی در صنعت و مشاغل و زیاد شدن انواع خواسته و نیاز مشتریان و متقاضیان کسب درآمد از کسب و کارهای قدیمی کم کم دارد از بین می‌رود و جهت پیشرفت نیازمند رونق دادن به کسب و کارهای جدید و بروز در دنیا می‌باشیم. روش های جدید کسب و کار عبارتند از:

 • طراحی سایت و وب سایت که در عصر حاضر یکی از کسب و کارهای موفق اینترنتی می‌باشد. طراحی و راه اندازی سایت می‌تواند هم بصورت فردی باشد و هم بصورت سازمانی و شرکتی. جهت طراحی سایت نیازمند آموزش های برنامه نویسی پایه و آموزش کار با ورد پرس می‌باشید.
 • بهینه سازی سایت و انجام دادن عمل سئو که با این عمل باعث می‌شوید بعنوان اولین نتایج توسط موتورهای جستجو کننده گوگول در صفحات اپل به نمایش در آورده شوید.
 • سوشیال مارکتینگ که امروزه خیلی از کسب و کارها در حال فعالیت در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام و تلگرام و .. هستند. سوشیال مارکتینگها جهت کمک به کسب و کارها بسیار موفق عمل کرده اند. شما می‌توانید براحتی با دریافت هزینه برای شبکه های اجتماعی تولید محتوا و برنامه کنید و با جذب مخاطب و برندسازی از این راه کسب درآمد خوبی داشته باشید.
 • طراحی اپیلکشن که در اصل یک تخصص می‌باشد. با طراحی نرم افزارهایی که مربوط به گوشی های هوشمند می‌شوند می‌توان کسب و کار جدیدی را ایجاد نمود.
 • تولید محتوا بعنوان یک حرفه قدیمی در حوزه وب می‌باشد ولی امروزه رونق بیشتری پیدا کرده است و بعنوان یک کسب و کار موفق با یک سرمایه کم مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است.
 • انجام کارهای گرافیکی که در اکثر شرکتها لازم و ضروری می‌باشد. یک گرافیسک کار برای انجام کارهایش نیازمند رایانه و نرم افزارهایی همچون فتوشاپ و ایلستریتور می‌باشد. گرافیسک کار با ساخت بنرهای تصویری برای هر نوع تبلیغاتی، طراحی پستهای اینستاگرامی، طراحی انواع لوگوها و تصاویر وب سایتها در دنیای کسب و کار امروزی جایگاه ویژه ای پیدا کرده است و باعث افزایش درآمد افراد متخصص در این حوزه شده است. برای گرافیسک کار شدن نیازمند یادگیری یک دانش اولیه می‌باشید و جهت موفقیتهای بعدی انجام کار و بدست آوردن تجربه بسیار مهم می‌باشد. راه اندازی شرکتهای خدمات گرافیکی و استخدام نیرو هم جز یکی از کسب و کارهای پر درآمد خواهد شد.
 • همکاری در فروش که جز آن دسته از کسب و کارهای قدیمی می‌باشد ولی همچنان جز کسب و کارهای درآمدزا می‌باشد. روش کار بدین صورت است که شما در ازای معرفی یک مشتری و متقاضی پورسانت خود را دریافت می نمایید. با بوجود آمدن شبکه‌های اجتماعی همچون اینستاگرام یا وب سایت دیگر لازم نیست دائم بصورت حضوری این کار را انجام دهید و با راه اندازی یک پیج و یا یک سایت می‌توانید جذب مخاطب را انجام دهید و سپس خریدار را به سایت و‌ مرکز اصلی فروش ارجاع دهید و سود توافق شده حاصل از کارتان را دریافت نمایید.
 • راه اندازی پت شاپ( فروشگاه لوازم و‌ملزومات مورد نیاز برای حیوانات خانگی) یکی از کسب و کارهای جدید امروزی در ایران است. خانواده های ایرانی در این چند ساله اخیر بشدت راغب شده اند و مجذوب نگه داری از حیوانات خانگی شده‌اند و کسب و کار با فروش مایحتاج حیوانات خانگی درآمد زایی خوبی بهمراه خود داشته است.
 • احداث خانه بازی برای کودکان با توجه به شاغل شدن کلیه افراد خانواده اعم از پدر و مادر بسیار پرکاربرد و لازم شده است. بوجود آوردن محیطی امن و جذاب و سرگرم کننده برای نگهداری فرزندان افراد شاغل کسب و کار پر درآمدی می‌باشد‌.
 • انتشار فایل های صوتی که اصطلاحا پادکست نامیده می‌شود. شما می‌توانید با راه اندازی یک رسانه و انتشار پادکست برای رشته های مختلف و ‌مد نظر مخاطبان کار و تبلیغات انجام دهید و یک کسب و کار جدیدی با اشتراک گذاری فایل های صوتی درآمدزایی کنید.
 • نوشتن کتابهای الکترونیکی و فروش آنها در دنیای مجازی و‌جذب مخاطبان خاص خودشان بعنوان یک کسب و کار جدید با درآمد زایی بالا خواهد بود.
 • اینفلوئنسر مارکتینگ ها تبدیل به یکی از کسب و کارهای پردرآمد در عصر امروز شده اند. افرادی که در فضای مجازی محبوبیت زیادی دارند و فالوورهای زیادی دارند می‌توانند با توجه به محبوبیت خود اعتماد مخاطبان را جلب کنند و محصولات و تولیدات سازمانها و شرکتها را تبلیغ کنند و در ازای تبلیغات کسب درآمد داشته باشند.
 • فروش محصولات چوبی که با دستگاه های CNC برش داده شده و به شکلها و طرح های مختلفی در می‌آیند. این محصولات ظریف و‌جذاب طرفداران زیادی دارند و شما با داشتن خلاقیت و دقت بالا می‌توانید محصولات باکیفیتی تولید نمایید.
 • راه اندازی فروشگاه های اینترنتی هم باتوجه باینکه سن و سال نمی‌شناسد و میزان تحصیلات خاصی را هم نمی‌خواهد طرفداران زیادی پیدا کرده اند و شما می‌توانید بصورت آنلاین محصولات فروشگاه اینترنتی خود را به فروش برسانید.
 • با استفاده از مهارت بازاریابی می‌توانید با تولید محتوا، نوشتن، طراحی و توسعه وب ، وبلاگ نویسی و ساخت نرم افزار درآمد زایی داشته باشید.

در مطالب بالا سعی شد جدیدترین کسب و کارها مخصوصا کسب و کارهای اینترنتی که نیازمند سرمایه زیادی نیستند معرفی شوند ولی خب یک سری کسب و کارهای جدید  دیگری هم هستند که نیازمند بودجه و سرمایه می‌باشند از جمله فعالیت در بورس. راه اندازی کسب و کار در بورس نیازمند هوش بالای اقتصادی می‌باشد چراکه همانطور که در یک عرصه زمانی سود دهی بالایی دارد گاهی اوقات بعلت اختلافات بین المللی، جنگ و تحریم ها ضرر و زیان های زیادی بهمراه خود می‌آورد پس باید بصورت کاملا هوش یارانه دراین نوع کسب و کار عمل نمود.

متخصصان مشاوره در کسب و کارها با تجزیه و تحلیل مشاغل و ایجاد راه حل برای موفقیت به افراد و صاحبان مشاغل کمک می‌کنند تا تمام کسب و کارهای جدیدی که معرفی کردیم بتوانند رونق دهند. پیشرفت افراد در کسب و کارها وقتی با پیشرفت تکنولوژی در جامعه ای همزمان شود جامعه به رشد متعالی خواهد رسید.

خدمات مشاوره کسب و کار

خدمات مشاوره کسب و کار شامل چه مواردی است؟

یک مشاور کسب و کار در زمینه های مختلف برنامه ریزی باید مهارت داشته باشد و استراتژی حل مشکلات با مشتریان را داشته باشد. مشاوره کسب و کار می‌تواند اطلاعات و راهنمایی‌های را برای کمک به پیشرفت تجاری مدیران و‌مسئولان مجموعه ها ارائه نماید. مشاوران کسب و کار برای کمک به سازمانها در بهبود عملکردشان و قوی شدنشان حتی مشاوره های مدیریتی را نیز ارائه می‌دهند.

 می‌توان گفت مشاوره کسب و کار از توسعه های راهبردی بازاریابی تا مدیریت مشتریان و بازاریابی نشانهای تجاری را در برمی‌گیرد. خدمات مشاوره بازاریابی بسیار وسیع و گسترده می‌باشد و حتی در تعیین بودجه شرکتهای نوپا و جوان را ارائه خدمات دارند. مشاوران حرفه ای علاوه براینکه در تمام زمینه‌ها های تئوری بروز هستند نسبت به اتفاقاتی که در بازار رخ می‌دهد نیز اشراف کامل باید داشته باشند.

ارائه تخصص در بازار کار و شناسایی مشکلات و تکمیل و حذف یکسری پرسنل و‌ کارکنان و آموزش پرسنل و‌کارکنان مؤثر و داشتن روحیه شروع تغییرات و عمل به آن و رونمایی از طرح های جدید و خلاقانه برای یک تجارت نو و مؤثر خدمات ویژه یک مشاوره کسب و کار می‌باشد.

اوضاع اقتصادی جدید و نابسامانی که امروزه گریبان گیر اکثر افراد جامعه شده است در ابتدا تلخ و ناگوار بنظر می‌رسد ولی وقتی که مشاهده می‌کنیم یکسری افراد جامعه با اراده تر از آنی هستند که در برابر مشکلات کوتاه بیایند و اندیشه ‌‌های بزرگی را در سر می‌پرورانند خوش حال می‌شویم و افتخار می‌کنیم و به خود می‌بالیم که در سرزمینی زندگی می‌کنیم که مردان و زنانی با اراده های استوار و افکاری ستودنی داریم. برای اینکه بتوانید به  تصمیمات و اهدافتان جامه عمل بپوشانید برای حرکت در این مسیر نیازمند مشاوره در کسب و کار خود هستید. راه‌اندازی یک کسب و کار جدید از آنجاییکه بسیار جذاب و وسوسه انگیز است مسلما کاری سخت و دشواری خواهد بود و برای آسان نمودن راه نیازمند یک مشاوره کسب و کار قوی و حرفه ای می‌باشید. گروه مشاوران گندم با یک مشاوره شغلی خوب و کاربردی شما را برای رسیدن به رشد مالی در کسب و کار فعلی خود و یا کسب و کار جدید با بهره گیری از مشاوران متخصص هدایت و راهنمایی می‌کند.

مشاوره کسب و کار حرفه‌ای پیچیده و تخصصی می‌باشد و می‌تواند انواع کسب و کارها را ساپورت کند و پوشش دهد. کسب و کارها با هر نوع و شکلی که باشند نیازمند مشاوره هستند. کسب و کارهای خانگی، کسب و کارهای آنلاین، کسب و کارهای بازاری و فروشگاهی و … همگی با توجه به بازار پر رقابت امروزی نیازمند مشاوره کسب و کار می‌باشند. هر کسب و کاری نیازمند تجزیه و تحلیل بازار و رقیبان، نوع وارد کردن محصولات به بازار، شناخت مشتریان و نحوه عملکرد مدیران و کلیه پرسنل و ارائه راه حل برای مشکلات و بهبود عملکردها می‌باشد و برای بررسی تمام این عوامل بالتبع نیازمند صرف زمان، انرژی و هزینه زیاد می‌باشد. حال با وجود این شرایط یک‌ مسئول آگاه و کاردان و یا یک کارآفرین نمونه از مشاوره کسب و کار بهره می‌گیرد و با کاهش هزینه‌های اضافی و جلوگیری از اتلاف وقت و‌ کاهش انرژی کسب و کارش را به خوبی اداره می‌نماید و از سود زیادی بهره مند می‌گردد.

یک مشاوره کسب و کار حرفه ای مسلما باید خودش هم توانسته باشد کسب و کارهای جدید را راه‌اندازی کرده باشد و بصورت موفق عمل کرده باشد. مشاوره کسب و کار نیاز ضروری هر جامعه رو به رشد و صاحب هر کسب و کاری می‌باشد. مشاوره کسب و کار شخصی حرفه ای است که با توجه به علم و دانشش و تجاربی که بدست آورده است به سازمان‌ها و صاحبان شغل ها کمک می‌کند تا نقاط ضعف و نقاط قوت خود را شناسایی کنند و تغییرات خوب و راهبردی را پیاده نمایند.

سوالات متداولی که مشاوره کسب و کار از شما  مخاطبان و صاحبان کسب و کار جهت دستیابی به اهداف شما و مشاوره و راهنمایی می‌پرسد شامل موارد زیر می‌باشند: شما با چه انگیزه ای به راه اندازی یک کسب و کار پرداخته اید؟ با ایجاد یک کسب و کار جدید چه هدفی را می‌خواهید دنبال کنید؟ مشتریان شما قرار است چه کسانی باشند؟ آیا حرفه ای را که می‌خواهید شروع نمایید می‌شناسید؟ منبع درآمد شما قرار است از چه راهی باشد؟ کسب و کار جدید شما مکمل کسب و کار قدیم شما است؟ آیا فکر می‌کنید جهت موفقیت در کسب و کار جدید نیازمند مشاوره کسب و کار هسنید؟

مشاوره راه اندازی کسب و کار جدید

مشاوره راه اندازی کسب و کار جدید

مشاوره کسب و کار امری بسیار ضروری و مهم می‌باشد و بعلت پیچیدگی و دشوار بودن این حرفه لازم است علم و دانش و تخصص همراه با تجربه را ادغام کنید و در حوزه مشاوره راه اندازی یک کسب و کار به کار بگیرید. راه اندازی کسب و کار چه بصورت اینترنتی و‌چه بصورت حضوری نیازمند یک مشاوره کسب و کار می‌باشد. امروزه با توجه به رقابت شدید در بازارهای داخلی و خارجی نفر اول بودن بسیار حائز اهمیت است و یک خطا و لغزش در راه اندازی یک کسب و کار صدمات جبران ناپذیری را بوجود می‌آورد. همچنین بعد از راه اندازی و شروع کسب و کار با توجه به اینکه تجزیه و تحلیل مداوم بازار و بهبود عملکردها در کسب و کار و شناسایی خطرات و ارائه راهکارهای مناسب برای رفع آن‌ها نیازمند انجام هزینه‌های بسیار سنگین می‌باشد با کمک یک مشاوره کسب و کار می‌توانید هزینه ها را کاهش دهید و با قدرت بیشتری بر روی توسعه و پیشرفت کسب و کارتان مانوور دهید. مشاوره راه اندازی یک کسب و کار می‌تواند فردی باشد که خودش حداقل یک کسب و کار جدید را توانسته باشد راه اندازی کرده باشد و آن را به نتیجه رسانده باشد.

شرایط اقتصادی امروز کشور و وجود تحریم‌ها و نبودن یکسری مواد اولیه برای یکسری شغل‌ها و حرفه‌ها باعث شده است تا دچار بحران و برشکستگی بشوند و مدیران و‌مسئولان جویای کار بدنبال راه اندازی کسب و کارهای جدید بیافتند و گروه مشاوران گندم این مژده و‌نوید را به شما می‌دهد که قطعا با یک مشاوره کسب و کار متخصص و‌ حرفه‌ای می‌توانید یک کسب و کار جدید را شروع نمایید. مشاوره راه اندازی کسب و کار شامل یکسری مراحل می‌شود که ابتدا باید یک برنامه ریزی درست و صحیح شروع می‌شود. شما باید مهارت‌هایی را که دارید لیست کنید و همچنین بررسی کنید که از میان کارها و مشاغلی که با آن‌ها آشنا هستید استعداد یادگیری کدام یک را بیشتر دارید اسم آن‌ها را هم لیست کنید. بعد از انتخاب چند شغل و حرفه بهتر است با چند نفر از دوستان و همکاران مشورت کنید و از تجربیات آن‌ها در مورد نیاز جامعه به آن کسب و کارها کمک بگیرید. حالا می‌توانید با توجه به استعداد و ایده ‌هایی که بدست آورده اید کسب و کارهایی که به آن علاقه دارید و از آن لذت می‌برید و فکر می‌کنید سود آوری زیادی برای شما خواهد داشت را انتخاب کنید. دوباره در یک نظر سنجی بین همکاران و دوستان و آشنایان تحقیق کنید و ببینید برای کدام نوع  کسب و کار و خدمات و محصولات شما هزینه پرداخت می‌کنند و استقبال می‌کنند. در نهایت با یک نتیجه گیری کامل و جامع و مطالعه کلیه تحقیقاتتان بهترین کسب و کار مورد نظرتان را انتخاب ‌نمایید.

یک مشاوره کسب و کار بغیر از اجرای فرآیندها و انجام کارهای عملیاتی در کسب و کار حتی هنگامی هم که کسب و کار شما فقط در حد یک طرح و ایده خام هم هست می‌تواند به شما مشاوره و راهنمایی برساند. اگر می‌خواهید در راه اندازی کسب و کار جدید خود دچار اشتباه وخطا نشوید از همان ابتدای راه اندازی بدنبال یک مشاوره متخصص حرفه ای بروید تا جدای از مشاوره در مورد کسب و کارتان، شخصیت و روحیه شما را هم روانشناسی کند و با توجه به نقاط ضعف و قوت روحیه شما در راه اندازی کسب و کار جدید شما را ارشاد و راهنمایی لازم نماید. مشاوره کسب و کار امروزه یکی از مهم‌ترین نیازهای صاحبان هر کسب و کار نوپا و قدیمی محسوب می‌شود. راه اندازی کسب و کارهای جدید می‌تواند شامل کسب و کارهای اینترنتی، خانگی، بازاری و غیره باشد ولی هر کدام از آن‌ها بجهت حفظ بقا و توسعه نیازمند مشاوره می‌باشد.

مشاوره کسب درآمد

مشاوره کسب درآمد

آیه معروف( وامرهم شوری بینهم) که در قرآن کریم آورده شده است دلیل بارز و مشهودی است بر اهمیت مشاوره و مشورت و نشان دهنده این است که خداوند این عمل نیک  و‌ مشورت با افراد دانا را می‌پسندد. همچنین شخصی را که بعنوان مشورت گرفتن انتخاب می‌کنیم باید از تخصص در حرفه اش مطمئن باشیم. یک مشاوره کسب و کار برای اینکه بتواند کسب و کار ما را رونق ببخشد و درآمد ما را افزایش دهد باید از سطح دانش بالایی برخوردار باشد و عاقلانه رفتار کند و همچنین خودش هم تجربه یک کسب و کار با درآمد بالا را داشته باشد. همچنین یک مشاوره کسب و کار می‌تواند با ارائه راهکارهای مناسب و کاربردی و شناسایی ریسک‌ها و خطرات موفقیت شما را تضمین نماید. علم و تکنولوژی امروزه با سرعت بسیار بالایی در حال حرکت است و بجهت اینکه بتوانید کسب و کارتان را با همان سرعت پیش ببرید بوجود یک مشاوره متخصص و با تجربه برای کسب درآمد بالا و اصولی نیازمند هستید.

هزینه و تعرفه مشاوره راه اندازی کسب و کار

هزینه و تعرفه مشاوره راه اندازی کسب و کار

مشاوره رایگان یکی از پر تکرارترین کلماتی هست که در اکثر سایت‌ها و گروه‌های مشاوره به چشمتان آمده است و در حد یک مشاوره آموزشی سطحی از طریق تلفن یا ایمیل می‌باشد و نمی‌توان منکر این شد که مشاوره و کارشناسی ‌های اساسی و کاربردی و طولانی همراه با هزینه می‌باشد و هزینه و تعرفه مشاوره کسب و کار بسته به موضوعات مختلف متفاوت می‌شود. در ابتدا موضوع مشاوره یکی از فاکتورهای تعریف تعرفه و نرخ می‌باشد. موضوع مشاوره می‌‌تواند در مورد:

 • آموزش قوانین و مقررات مرتبط به یک کسب و کار باشد.
 • راه‌های تأمین منابع مالی و هزینه ها باشد.
 • راهنمایی و هدایت صاحب کسب و کار برای دستیابی به ایده‌های جدید و انجام فعالیت‌های اقتصادی سود آور باشد.
 • تهیه و تولید طرح های بازاریابی باشد.
 • تأمین نیروی انسانی مفید و‌مؤثر و ارائه خدمات آموزشی باشد.
 • سخنرانی و تدریس در همایش‌ها و کنفرانس‌ها باشد.

موضوعات بعدی که بر روی هزینه ها و تعرفه مشاوره کسب و کار  اثر گذار خواهند بود میزان زمان و تایم مشاوره، میزان تخصص فرد یا افرادی که مشاوره می‌دهند و همچنین بسته به نوع پروژه‌ها می‌باشد.  زمان انجام و ارائه مشاوره می‌تواند هم بصورت ساعتی، روزانه و ماهیانه باشد. اکثر مشاوران و کارشناسان هزینه و میزان تعرفه یک پروژه را برحسب زمانی که لازم دارند قیمت گذاری می‌کنند. اکثر مواقع مشاوران و کارشناسان حرفه‌ای مبالغ بیشتری نسبت به مشاوران و کارشناسان تازه کار و‌مبتدی دریافت می‌کنند و توصیه می‌گردد که مشاوران و کارشناسان مبتدی و تازه کار با احتیاط بیشتری قیمت و هزینه کار خود را اعلام کنند چراکه شاید در مسیر راه با چالش‌ها و برنامه های متعددی روبرو خواهند شد.

مهم‌ترین نکات برای راه‌اندازی کسب و کار

مهم‌ترین نکات برای راه‌اندازی کسب و کار

یک اصل در هر کسب و کاری هست که می‌گوید راه اندازی و استارت یک کسب و کار همیشه سخت‌تر و پیچیده تر از ادامه کار و انجام کار و فعالیت است. هنگام راه‌اندازی هر کسب و کاری با موانع زیادی مواجه می‌شوید و مسائل زیادی را باید حل و فصل نمایید. ورود به هر کسب و کاری اصل و اساس خود را دارد و اگر بدون برنامه و بدون هدف کاری را آغاز کنید با مشکلات متعددی روبرو می‌شوید و قطعا شکست می‌خورید پس بجهت راه اندازی هر کسب و کاری باید گام به گام پیش بروید. یکسری نکات مهم و طلایی که برای راه‌اندازی هر کسب و کاری لازم هستند عبارتنداز:

 • جهت ایجاد یک کسب و کار جدید باید با مشتریان و مصرف کنندگان تماس برقرار کنیم و کلیه نیازهایشان را شناسایی کنیم. حواستان باشد تا زمانی که نیاز واقعی محصولات و خدماتتان را احساس نکرده‌اید به هیچ عنوان شروع به راه اندازی یک کسب و کار نکنید.
 • برای راه اندازی کسب و کارتان طرح و برنامه ریزی داشته باشید.
 • سعی کنید همیشه کنجکاو و جستجوگر باشید و برای کسب و کارتان به سراغ ایده پردازی و اهداف متعالی بروید.
 • اهداف بزرگ را انتخاب نمایید و برای راه اندازی یک کسب و کار جدید بسیار تلاش کنید و با بلند پروازی اهداف بزرگ و متعالی را نشانه بگیرید.
 • با اعتماد به کسب و کارتان به ایده‌ها و اهدافتان جامه عمل بپوشانید.
 • هوشیارانه سرمایه‌ گذاری کنید. اگر از سرمایه گذاران و سرمایه داران بجهت راه اندازی کسب و کارتان استفاده کرده‌اید همیشه این را در ذهنتان بپروانید که سرمایه دیگران، سرمایه خود شما می‌باشد.
 • هر زمانی که اشتباه کردید و احساس کردید مسیر را اشتباه می‌روید جلوی ضرر را بگیرید. یک ضرب المثل ایرانی است که می‌گوید جلوی ضرر را هر وقت بگیرید منفعت است.
 • برای سازمانتان نام تجاری انتخاب کنید و برند سازی و تبلیغات کنید هم نام و برند کسب و کارتان را برجسته کنید.
 • محیطی دوستانه و‌ جذاب برای کسب و کارتان ایجاد کنید تا بتوانید براحتی نیروهای خوب و کارآمد را استخدام کنید.
 • در تمام طول مسیر به هزینه‌ها توجه داشته باشید و از ریخت و پاش‌ و انجام هزینه‌های گزاف پرهیز نمایید و حتما بر روی موارد مالی کسب و کار جدید ارزیابی داشته باشید.
 • اعتماد به نفس خود را با شنیدن کلمه نه از دست ندهید و سرسختانه و قرص و محکم به مسیرتان ادامه دهید.
 • به کسب و کاری که راه‌اندازی کرده اید علاقه مند باشید و برای گسترش و توسعه‌اش عجولانه و بدون برنامه رفتار نکنید.

کار مشاوره کسب و کار

کار مشاوره کسب و کار چیست؟

مشاوره کسب و کار بعنوان یک حرفه تخصصی است که به صاحبان هر کسب و کاری کمک می‌کند تا اطلاعات و راهنمایی‌های لازم را بجهت توسعه و برطرف کردن مشکلات بدست آورند. مشاوره کسب و کار به شما در مورد تعامل با کارمندان و پرسنل آموزش می‌دهد و میزان فروش و نوع عملکرد را بررسی می‌نماید و با آموزش نوع ارتباط درست با مشتریان و مصرف کنندگان اهداف کسب و کار را مشخص می‌نماید. مشاوره کسب و کار بصورت کاملا واقع بینانه و بدور از هر قصد و غرضی با توجه به این  که بیرون از گود ایستاده است به تمام نقاط کسب و کار شما مشرف است و تمام عوامل را بررسی می‌کند و مشاوره و کارشناسی خود را در مورد اقتصاد، اوضاع بازار، رقیبان و بحران‌های بازار انجام می‌دهد. کار مشاوره کسب و کار بصورت خلاصه و تیتر وار عبارت میشوداز:

 • راه اندازی یک سیستم بهبود دهنده و عملیاتی
 • ایجاد و تکمیل کار تیمی
 • آموزش مدیران و نیروی کار
 • ایجاد زیر ساخت های محکم و قابل اعتماد
 • پرورش کارکنان مستقل و مسئولیت پذیر
 • افزایش بازدهی کارمندان و کارگران و افزایش بهره بری از کار تیمی
 • برندسازی
 • ایجاد اعتماد و رضایت در مشتریان و مصرف کنندگان
 • کاهش خطرات ریسک ها و افزایش فرصت ها
 • کشف دارایی‌ها و سرمایه های پنهان
 • کاهش هزینه ها
 • شناسایی رقیبان و بازار
 • شناسایی کاربران و مصرف کنندگان
 • دست یابی به اهداف بلند مدت

 مشاوره مدیریت کسب و کار جدید

 مشاوره مدیریت کسب و کار جدید

کارشناسان و مشاورانی که مشاوره مدیریت می‌دهند در واقع بنوعی دارای یک نوع کسب و کار می‌باشند و در این حوزه بصورت تخصصی فعالیت می‌کنند. همه افرادی که الزاما اخبار راه اندازی کسب و کارها و کارآفرینی‌ها را دنبال می‌کنند قصد ایجاد یک کسب و کار و ارائه محصولات و تولیدات خود را ندارند و دوست دارند بعنوان یک مشاوره مدیریت ( مشاوره کسب و کار) فعالیت کنند و با احداث سازمانهای مشاوره‌ای در زمینه مشاوره انواع کسب و کارها و بازاریابی و استارتاپ ها فعالیت کنند. وارد شدن به این شغل و حرفه نیازمند کسب دانش و مهارت بالایی می‌باشد.

مشاوره مدیریت با ارائه راه کارهای زیرساختی و کاربردی با انواع مشاغل و حرفه ‌ها سر و کار دارد و سعی می‌کند تا با کسب تجربیات هر روز به دانش و کیفیت عملکردش . کلیه امور مالی، بخش نیروی انسانی و بخش بازاریابی و فروش و از همه مهم تر بخش استراتژی‌های کسب و کار همگی برعهده مشاوره مدیریت می‌باشد. یک مشاوره مدیریت کارآمد تمامی تلاش خود را به سمت اهداف و موفقیت کسب و کار نشانه می‌گیرد و نقاط ضعف را پوشش می‌دهد. مسئولیت یک مشاوره مدیریت بسیار سخت و سنگین می‌باشد چراکه با توجه به مدیریت و توصیه هایش اگر موفقیت لازم کسب نگردد مسبب تمامی مشکلات به حساب می‌آید. بنابراین انتخاب مشاوره مدیریت بعنوان یک کسب و کار باید بسیار حساب شده و دقیق باشد.

حضوری و مجازی

مشاوره کسب و کار حضوری و مجازی

مشاوره کسب و کار از طرف گروه مشاوران و کارشناسان گندم به دو صورت حضوری و مجازی انجام می‌شود. به اعتقاد یکسری از مراکز مشاوره بازدهی مشاوره کسب و کار آنلاین پایین بوده و بهتر است با شرکت در جلسات حضوری به مشاوره کسب و کار جهت تسهیل هرچه بیشتر به کسب و‌ کار پرداخته شود. گروه مشاوران گندم هم اعتقاد دارد یکسری از کسب و کارها برای بهره وری بیشتر و دستیابی به نتایج مطلوب، مشاوره حضوری الزامی و‌ واجب می‌باشد و برای آشنایی‌های اولیه می‌توانید به مشاوره کسب و کار مجازی اکتفا نمایید. البته هزینه های مشاوره کسب و کار بصورت مجازی کمتر و بصرفه تر می‌باشد‌ و بسته بنوع کسب و کار بازدهی خود را نشان می‌دهد.

مشاوره کسب و کار حضوری  با توجه به هماهنگی‌های طرفین در محلی که از قبل هماهنگ شده است انجام می‌شود. ولی گاهی اوقات حضور مستقیم مشاوره کسب و کار بدلایلی امکان پذیر نمی باشد و باید مجازی و بصورت تلفنی یا ایمیل و پیام در واتساپ و تلگرام انجام شود. در کل دستیابی به نتیجه مطلوب و‌مؤثر در گرو استفاده از مشاوره کسب و کار حرفه ای، با تجربه و‌متخصص می‌باشد و مشاوره کسب و کار چه بصورت حضوری و چه بصورت مجازی باید قدرت مدیریتی بالایی داشته باشد تا صاحبان هر کسب و کاری را به اهداف و چشم اندازهایش برساند.