راهنمایی مشاوره فروش

راهنمایی مشاوره فروش

راهنمایی مشاوره فروش

آموزش فرآیند‌های مشتری یابی توسط مشاوره فروش انجام می‌گیرد  هدف اصلی تیم‌های فروش (راهنمایی مشاوره فروش) برداشتن گام‌های بزرگ جهت پیدا کردن مشتریان بالقوه می‌باشد. هنگامی که فرآیند فروش به صورت  صحیح و کاربردی پیاده سازی شود مسلما دستیابی به مشتریان واقعی آسان‌تر می‌گردد. به طور کلی نمی‌توان مانند حساب و کتاب‌های هندسی فرمول خاص یا عبارت خاصی را برای دستیابی به فرآیند فروش ارائه نمود و هر کسب و کاری روش و اصول خودش را دارد. مشاوره فروش با تخصص و دانشی که در این زمینه‌ها دارد به کمک شما آمده است و با آموزش‌های حرفه ای مسئولان و کارشناسان فروش، انواع تجزیه و تحلیل های فرآیندهای فروش و مهندسی فروش را به شما آموزش می‌دهد و شما را برای مشتری یابی آماده می‌کند. شما با مشتری یابی مهندسی شده می‌توانید افرادی را پیدا کنید و روی آن‌ها وقت و انرژی بگذارید که تبدیل به مشتری واقعی می‌شوند و فروش شما را افزایش می‌دهند.

قیمت گذاری بر روی محصولات توسط مشاوره فروش انجام می‌پذیرد. قیمت گذاری فرآیندی است که در آن با مشخص نمودن ارقامی ارزش کالا و خدمات و محصولات را بر روی آن‌ها نشان می‌دهید. قیمت گذاری اجناس و محصولات بسیار حائز اهمیت می‌باشد چرا که مشتریان و خریداران همیشه در ابتدا به قیمت دو محصول مشابه نگاه می‌کنند و اولین مقایسه را با توجه به قیمت انجام می‌دهند. اولین نگاه خریدار بر روی محصولات سرنوشت محصول و صاحبش را مشخص می‌کند. پس قیمت گذاری بر روی اجناس حساس‌ترین و مهم‌ترین مرحله بعد از تولیدشان می‌باشد. اشتباه در قیمت گذاری مثل گذاشتن پا بر روی مین است که یک دفعه تمام سودآوری و اعتبار کسب و کارتان را نابود می‌کند. مشاور فروش وظیفه دارد شما را در گرفتن تصمیمات درست جهت تعیین قیمت راهنمایی کند.

مشاوره فروش در زمینه تأمین کالا و نیازهای مشتریان در جامعه شما را راهنمایی و کمک می‌کند. مشاوره فروش برای مشخص کردن و تأمین کالا به عنوان واسطه رفتار می‌کند و با برقراری ارتباط بین سازمان و مشتریان اولین و مهم‌ترین گام مشاوره را برمی‌دارد چراکه شناخت مشتریان و شناخت نیازهایشان مهم ترین هدف مدیران آگاه می‌باشد. ایجاد روابط با بازارهای بین المللی هم بسیار اهمیت داد زیرا بسیاری از کسب و کارها هستند که کالای مورد نیازشان را باید از مرزهای خارجی وارد کنند.

حل و رسیدگی به چالش‌هایی که تیم فروش با آن مواجه می‌شوند هم یکی دیگر از کارهایی است که مشاوره فروش می‌تواند به شما کمک کند. به طور کلی مقوله فروش بسیار چالش برانگیز و پر از رویداد پر مخاطره می‌باشد. مهم ترین مسئله در این زمینه هنری است که باید برای برای کشف چالش‌ها و برطرف کردن آن‌ها به کار بگیرید. چالش‌هایی از قبیل رقابت با رقبای قیمت ارزان و پایین، رقبایی که با وب سایت و راه حل‌های مؤثر در فروش با سرعت زیاد رو به جلو حرکت می‌کنند که  کنار زدن آن‌ها و حل این چالش‌ها در حرفه و تخصص گروه راهنمایی مشاوره فروش می‌باشد.

تحلیل و بررسی رقبا به کمک مشاوره فروش انجام می‌پذیرد. با رصد به موقع رقبا به کمک مشاور فروش می‌توانید سازمان خود را در زمینه های گوناگونی از جمله ارائه خدمات مطلوب، افزایش و تنوع محصولات و بالا بردن کیفیت محصولات و خدمات، پیشرفت در تکنولوژی و مدرنیزه شدن، دستیابی به تکنولوژی جدید و انواع کارهای سخت افزاری و نرم افزاری و بهره گیری از نیروهای کاردان و حرفه ای را افزایش دهید.

افزایش فروش سازمان با کمک مشاور فروش به طور قطع انجام پذیر می‌باشد. فروش ادامه حیات یک سازمان و سرنوشت یک سازمان را رقم می‌زند. افزایش فروش معیاریست برای سنجش موفقیت ها و فعالیت‌های شما مدیران کسب و کار. افزایش فروش بستگی به عوامل مختلفی دارد که یک مشاور فروش با در نظر گرفتن تمام آن‌ها استراتژی‌های فروش شما را با توجه به تواناییتان افزایش می‌دهد. فعالیت‌های یک سازمان شامل طراحی، تولید، بسته بندی و توزیع محصولات و خدماتش می‌شود و بعد از آن وارد پروسه تبلیغات و بازاریابی برای یک فروش موفق می‌شود. با شناخت و درک نیازهای مشتریان و مصرف کنندگان می‌توانید فروش بیشتر و سودآورتری را داشته باشید. با شناخت نقاط ضعف و قوت محصولاتتان می‌توانید نفوذ پذیری بیشتری در بازار داشته باشید.

گروه مشاوران گندم به عنوان یکی از مراکز راهنمایی مشاوره فروش در حیطه مشاوره فروش با آموزش و مشاوره در مورد مباحث فوق و همچنین آموزش تکنیک‌های فروش، تعیین شاخص‌های عملکردی و تدوین برنامه های جامع، تعیین راه‌های توزیع و پخش محصولات و از همه مهم‌تر با ارائه تجربیات علمی و عملی و مشخص کردن یک تیم متخصص فروش به صورت حرفه‌ای ارائه خدمات می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *