انواع فروش

انواع فروش

فروش

فروش بیشتر، درآمدزایی جز مهم‌ترین کلمات کلیدی و با ارزش برای اکثر سازمان‌ها و شرکت‌ها می‌باشند. فروش انواع مختلفی می‌تواند داشته باشد چرا که هر سازمان و ارگانی برای ارائه خدمات و محصولاتش به نوعی از فروش پاسخ مثبت می‌دهد و نتیجه می‌گیرد. مهم‌ترین مبحثی که برای انتخاب انواع فروش مطرح می‌شود این است که شخص یا اشخاصی را که می‌خواهند عمل فروش را انجام دهند با دقت و توجه و برنامه‌ریزی حساب شده ای انتخاب کنید. شما با استفاده از انواع روش‌های فروش چه روش های قدیمی و سنتی و چه روش‌های جدید و مدرنیزه می‌توانید محصولات، خدمات و کالاهای خود را به فروش برسانید. فروش قلب تپنده هر کسب و کاری است. پس برای ادامه حیات هر کسب و کاری  باید به این قلب تپنده بها دهیم و روش های مؤثر فروش را بهت افزایش فروش شناسایی کنیم. با توجه به اهمیت فروش بیشتر برای یک مغازه دار کوچک محلی تا یک کمپانی بزرگ محصولات و‌خدمات گروه مشاوران گندم افتخار دارد با استفاده از کادری مجرب و حرفه ای بهترین و‌مفید ترین انواع فروش را خدمت شما مخاطبان عرض نماید.

انواع فروش هم به روش مستقیم و هم به روش غیر مستقیم و با واسطه گری می‌تواند انجام پذیرد. روش مستقیم اولین و عمومی‌ترین نوع فروش می‌باشد. فروش مستقیم روشی است بدون واسطه که در آن صاحب اصلی و تولید کننده کالا جهت فروش با مشتریانش ارتباط برقرار می‌کند و به نوعی اقدام به یک بازاریابی مستقیم می‌نماید. با عرضه مستقیم کالا توسط توزیع کنندگان و نمایندگان فروش به مشتریان در منزل، محیط کار و هر مکان دیگری به غیر از محیط بازار و فروشگاه فروش مستقیم را انجام می‌دهید. فروش مستقیم با توجه به اینکه مکان ثابت و مشخصی را برای فروش محصولات خود در نظر ندارد خود می‌تواند به روش های مختلفی انجام پذیرد ولی در کل انواع فروش عبارتند از:

  • فروش محصولات و خدمات به روش اینترنتی

بهترین و جدیدترین نوع فروش مستقیم، فروش اینترنتی می‌باشد. شما می‌توانید با بهره گیری از متخصصین در حوزه اینترنت و نرم افزارهای فروش، یک فروشگاه اینترنتی راه‌اندازی کنید و فروش محصولات خود را افزایش دهید.

  • فروش محصولات و‌ خدمات به روش شخصی

فروش personal selling  یا فروش شخصی جز قدیمی‌ترین ولی ماندگارترین روش‌های فروش مستقیم است که در دنیای امروزی هم بسیار کاربرد دارد و مورد استقبال قرار گرفته است. این نوع فروش از همان ابتدا و استارت کارتان می‌تواند شروع شود. شما با انتخاب این روش می‌توانید هم محصولات و خدمات خود را بفروشید هم در کنارش ایده‌ها و روش‌ها و تکنیک‌های تولید و نوآوری‌هایتان را به فروش برسانید.

  • فروش از طریق نمایندگی

شما می‌توانید بوسیله نماینده یا نمایندگانی در سطح کشور یا جهان به میزان قابل توجهی فروشتان را افزایش دهید. فروشگاه‌ها و مکان‌هایی که بعنوان نمایندگان شما فعالیت می‌کنند بعلت سایر رقبا و نمایندگی‌های دیگر و کسب درآمد بیشتر به طور مستمر و بدون وقفه در تلاش هستند و همین امر باعث می‌شود موفقیت و افزایش فروش شما تضمین شده باشد.

  • فروش از طریق واسطه گری

واسطه گری همانطور که از اسمش پیداست یعنی با قرار گرفتن بین دو دسته یک نوع فروش بدون ارائه کالا و خدمات انجام می‌دهید. شما در این مدل از تجارت و کسب و کار مثل یک زنجیر تولید کنندگان و تأمین کنندگان را با خریداران و مصرف کنندگان وصل می‌کنید.

  • فروش از طریق خرده فروشی

خرده فروشی به معنای فروش کالا به مصرف کنندگان نهایی می‌باشد. خرده فروشی برای یک سازمان و شرکت خود یک نوع فروش غیر مستقیم محسوب می‌گردد ولی برای شخص خرده فروش که محصول را به صورت مستقیم به دست مصرف کننده می‌دهد خود یک فروش مستقیم محسوب می‌گردد. پس خرده فروشی نقاط مختلفی می‌تواند داشته باشد از جمله می‌تواند یک فروشگاه اینترنتی و مجازی باشد یا یک فروشگاه و مغازه در سطح شهر و یا به صورت کاتالوگ ها و بروشورهایی در دست بازاریابان و حتی در دنیای مجازی تلگرام یا اینستاگرام باشد. خرده فروشی هم جز یکی از پرکاربردترین انواع فروش می‌باشد که تولید کنندگان و صاحبان هر کسب و کاری توانسته اند فروش زیادی را برای خود رقم بزنند. خرده فروش واسطه بین تولید کننده و مصرف کننده می‌باشد.

  • فروش از طریق عمده فروشی

عمده فروشی یعنی بصورت کلی و یک جا محصولات و خدمات سازمان یا مجموعه ای را خریداری کنیم و به همان شکل به دست فروشندگان و خرده فروشان برسانیم. در این روش شما بعنوان یک واسطه بین مجموعه تولید کننده کالا و خدمات  و صاحبان انواع فروش‌های دیگر قرار می‌گیرید.

  • فروش از طریق همکاری

تولید کنندگان و تأمین کنندگان محصولات، تولیدات و خدمات می‌توانند با بهره گیری از همکاران مختلف در زمینه های فروش تکنیک ها و روش ‌های بیشتر و‌مؤثرتری را کشف نمایند تا بتوانند با قدرت بیشتری به اهداف مالی و افزایش درآمد خود برسند. همکاری در فروش بمعنای واسطه گری بین فروشندگان و بازاریابان می باشد. فروش از طریق همکاری انواع مختلفی دارد اما بهترین و مؤثرترین آن استفاده از شبکه هایی است که در اینترنت به فروش محصولات می‌پردازند. مثلاً شما نام محصول و خدمات را به شیوه ای صحیح و درست در معرض تبلیغ قرار می‌دهید و در ازای هر فروش پور ستانت دریافت می نمایید.

  • فروش از طریق گردهمایی

فروش به صورت گردهمایی یعنی شما به عنوان یک توزیع کننده محصولات و خدمات یک مجموعه ای افرادی را بعنوان مهمان در منزل یا محل کارتان دعوت می‌نمایید و بعنوان یک میزبان به معرفی کلیه خدمات و محصولات می‌پردازید. این نوع فروش خیلی مورد استقبال قرار نگرفته است و تعداد محدودی آن را انجام می‌دهند.

  • فروش از طریق تبلیغات مؤسسات

شما می‌توانید کالا و خدمات خود را به عنوان تبلیغات به مؤسسات و سازمان‌ها بفروشید ولی بدین شکل که روی محصولات شما نام و مارک تجاری یا سازمانی خودشان را بنویسند و بدین صورت محصولات و خدمات شما با نام تبلیغاتی آن مؤسسات بدست مشتریان و خریداران می‌رسد.

گروه مشاوران گندم اصلی‌ترین و مهم‌ترین و مؤثرترین تکنیک برای کسب فروش بیشتر را هم تیم شدن و همیار شدن با مشتریان را معرفی می‌کند. برای اطلاعات بیشتر در مورد مشاوره فروش با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *